Po vydařeném dvojzápase s Libercem čeká ve finále nadstavby FORTUNA:LIGY skupiny o umístění Mladá Boleslav, která si v obou duelech semifinále poradila s Českými Budějovicemi.

„Všechny čtyři týmy, které byly v této skupině, jsou obrovsky vyrovnané i naše konfrontace s nimi v základní části byly vyrovnané,“ je si vědom trenér Sigmy Václav Jílek.

Na jaře Olomouc Mladou Boleslav na domácím hřišti porazila 2:1. Venku na podzim pak promarnila náskok 3:1 a odvezla si pouze bod.

Posila Sigmy Hlib Buchal.
Ukrajinský fotbalista Sigmy Buchal otevřeně: Máme šílené a hloupé sousedy

„Mužstvo protivníka disponuje možná větší individuální kvalitou a závěr sezony Boleslavi vyšel, takže hráči budou mít sebevědomí i motivaci,“ pokračoval Jílek na adresu svěřenců Pavla Hoftycha, kteří obsadili v základní části sedmé místo.

„Z ligy už se známe, takže tam moc překvapení asi nebude,“ myslí si obránce Sigmy Juraj Chvátal.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav

Výkop: PÁ, 17.00
Rozhodčí: Krejsa – Podaný, Matoušek.
Bilance: 11-11-10, 49:49
Poslední vz. zápas: 2:1
Pravděpodobné sestavy:
Olomouc: Stejskal – Hubník, Jemelka, Vepřek – Chvátal, Breite, Sedlák, Zmrzlý – Daněk – Růsek, Hadaš.
Absence: Navrátil, Greššák, Macík, Spáčil, Vaněček, Chytil (zranění), Beneš, González, Matoušek, Zahradníček (nejistý start).
Mladá Boleslav: Šeda – Pech, Šimek, Suchý, Karafiát – Dancák – Douděra, Matějovský, Mašek, Ewerton – Ladra.
Absence: Preisler, Horský (nejistý start).

Velký pozor si však Hanáci budou muset dát kromě Marka Matějovského a Ewertona také na Davida Douděru, který v posledních duelech hraje ve výborné formě. A hlavně střelecké – v posledních osmi zápasech zaznamenal stejný počet branek a ubránit jej dokázala pouze Viktoria Plzeň. Naopak Českým Budějovicím dal v úvodním střetnutí dvě branky a celkem ve dvojzápase zaznamenal tři ze čtyř boleslavských tref.

„Pamatuju si ho ještě jako soupeře. Hrál jsem dokonce přímo na něj a už tehdy na mě jako mladý udělal velký dojem. Rychlostně vybavený, výborná kopací technika. Od té doby udělal kus práce a je potřeba si na něj dát pozor,“ řekl asistent kouče Hanáků Milan Kerbr.

Hanáci se kromě soupeře budou muset opět vypořádat s velkou marodkou. Absentovat budou Chytil, Greššák, Macík, Navrátil, Spáčil či Vaněček. U Beneše, Gonzáleze, Matouška či Zahradníčka je pak start hodně nejistý.

„V nejbližší době se možná vrátí Víťa Beneš, uvidíme jak to u všech bude vypadat. Určitě ale nebudeme riskovat, aby hrál někdo pod nějakým rizikem,“ prozradil Václav Jílek.

Trenér Václav Jílek v podcastu SigmaJede
VIDEO: Trenér Sigmy Václav Jílek: Dva matadoři mi tykají

I přes tyhle nepříjemnosti je však cíl jasný – přidat čtvrtou výhru v řadě. „Budeme chtít oba zápasy vyhrát a sezonu zakončit úspěšně,“ hlásí Chvátal. „Zvládnout dvojzápas by byl dílčí odměnou za sezonu,“ dodal Jílek.