Prostějov pro jarní boje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE počítal se slovenskou brankářskou oporou Miloslavem Brédou, ten se ovšem v závěru zimní přípravy zranil. Hanácký klub tak musel rychle hasit ožehavý problém.

„Bréda se zranil dva dny před tím než vypršel přestupní termín. Bylo to hektické, ale máme nového brankáře a jsem rád, že se to povedlo udělat,“ oddechl si po sobotní generálce proti Uherskému Brodu (7:0) trenér 1. SK Prostějov Oldřich Machala.

Posilou se stal Patrik Le Giang, který podzim strávil ve druholigové Vlašimi a minulou sezonu hájil branku Karviné v nejvyšší soutěži.

„Patrik nás v úvodním domácím zápase sezony pěkně potrápil, chytil snad sedm gólovek. Jsem rád, že jsme jej narychlo získali,“ usmál se Machala.

Le Giang bude mít poprvé možnost ukázat své schopnosti už v důležitém nedělním zápase na Žižkově. Krýt záda mu bude Filip Mucha.

O tom, že šestadvacetiletý rodák ze slovenského Lučence Le Giang má v sobě velký potenciál, hovoří fakt, že už od léta by měl působit v prvoligovém týmu Bohemians Praha 1905.