Jedním z témat oblíbené talk show TIKI-TAKA na stanici O2 sport byl před pár dny obdivuhodný sportovní obojživelník Petr Čech. Někdejší hvězda české reprezentace, Chelsea a Arsenalu si víc než zdatně vede také na hokejovém ledě.

Čech si nedávno odbyl premiéru v nejvyšší britské soutěži v dresu Belfast Giants. Sice jen na chvilku a čelil jediné střele, gól ale nedostal. „Takže stoprocentní úspěšnost,“ postřehl Petr Nedvěd, generální manažer hokejové reprezentace.

Fotbalový útočník Petr Švancara (vpravo) uniká znojemskému soupeři a za chvíli vstřelí svůj druhý gól v utkání za Střelice.
Za hvězdou na vesnici: Švancara řádil jako zamlada, zaujaly pivo i klobása

Chválou neskrblil ani on, ani další dlouholetý hráč NHL Martin Ručinský. O vzrušení ve studiu se ale vzápětí postaral Petr Švancara, jehož hlášky patří k pořadu moderátora Petra Svěceného už od samých začátků a byl i hrdinou prvního dílu seriálu Deníku Pivo, párek a Liga mistrů. Tentokrát se totiž brněnský žertéř pustil do křížku se zeměpisem.

Ono je nějaké Severní Irsko?

„Petr Čech? Takže to je nějakej mančaft v Londýně,“ zauvažoval Švancara. Moderátorova připomínka, že Belfast není v Londýně, bývalého kanonýra poněkud zarazila. „Jak to mám jako vědět?“ překvapila ho existence zmíněného britského města.

Zdroj: se svolením O2 TV

Nezůstalo však jen u záhadného Belfastu. I fakt, že součástí Spojeného království je Severní Irsko, byl pro Švancaru novinkou. „To si děláš srandu,“ reagoval se smíchem na Svěceného pohotové geografické vysvětlení.

Všichni hosté se však alespoň shodli na tom, že hokejová kariéra Petra Čecha si zaslouží jedině obdiv. A Nedvěd má před domácím mistrovstvím světa o čem přemýšlet. Co třeba nominovat belfastského Londýňana jako brankářskou trojku?