Bitva jako řemen. Závěrečné kolo podzimního programu třetí třídy prostějovského okresu diváky bavilo. Souboj dvou špičkových týmů nejnižší soutěže rozhodla lepší produktivita hostujících Čechovic. Ty rozhodly o tříbodovém importu z olšanského trávníku ve druhém poločase.

Očekávaný duel takzvané pralesní soutěže snesl vysoká měřítka. Oba celky z absolutní špičky tabulky nabídly útočný fotbal bez zbytečné svázanosti taktikou. Hostující tým si vytvořil první velké šance, ale jeho útočníci si vylámaly zuby na dobrých zákrocích gólmana Matlucha. Do vedení tak šli domácí, když svým důrazem propálil odražený míč do sítě Hansl – 1:0. Otřesené Čechovice zvedl na nohy až sólový únik Muzikanta, který i po kličce gólmanovi srovnal těsně před poločasem – 1:1.

Zásadním zlomem celého zápasu se ukázal zkrat olšanského bouřliváka Petra Hansla. Během minuty viděl za ostré zákroky dvě žluté karty a šel předčasně do sprch. "Než jsem se stačil převléct, tak už jsme se s Petrem potkali ve dveřích kabiny…," komentoval Antonín Pospíšil, hrající kouč Olšan, jenž se chystal zasáhnout do hry ve druhé půli. Horká hlava provinilci vychladla, protože netekla teplá voda. "Ještě nebyl nahozený bojler, tak jsem ho klukům alespoň zapnul," potvrdil vyloučený Hansl.

Hosté pak přežili ještě dvě tutovky Samka, kterého vychytal Klimeš a sami udeřili. Odražený míč dopravil do sítě šéf týmu Pepek Klváček – 1:2. Konečnou pečeť důležité výhře dal hlavou krátce před koncem Konečný – 1:3.

"Dnes konečně proměňovali šance. Minule s Nezamyslicemi jsme jich měli spoustu, ale nedali žádnou. Dnes jsme nějaké góly dali, proto jsme vyhráli. Sestavu jsme dávali těžko dohromady, dostali ale šanci kluci, kteří tolik nehrávají a nezklamali, já jsem spokojený," hodnotil hostující lodivod Stanislav Bilík.

"Přežili jsme prvních patnáct minut, pak jsme hru vyrovnali a podle mého názory byli i lepším týmem. Dostali jsme smolný vyrovnávací gól, pak než jsem se stačil převléct, jsme přišli o jednoho hráče. Pak už to bylo těžké. Myslím, že to byl rozhodující faktor. Byla to nedisciplinovanost, stávat by se to nemělo," přidal svůj pohled olšanský kouč Antonín Pospíšil.

Posledním kolem se tak čelo tabulky neuvěřitelně vyrovnalo. Čtyři týmy dělí pouhé dva body. V čele jsou Nezamyslice s dvaceti, o bod zpět Čechovice a Olšany, čtvrtá příčka patří s osmnácti body Biskupicím.

"Myslím, že to bude boj do posledního kola. Čelo je pěkně srovnané. My se nikam netlačíme, ale kdyby se to podařilo, tak bychom asi okres zkusili. S podzimem jsme výsledkově i herně spokojení," zhodnotil Antonín Pospíšil.

Postupový cíl neskrývají Čechovičtí. "Nechceme o tom moc mluvit, ale kluci určitě chtějí. Já si navíc myslím, že k I.A třídě patří okres a ne III. Třída. Takže ano, chceme postoupit," uzavírá Stanislav Bilík.

TJ Sokol Olšany - TJ Sokol Čechovice B 1:3 (1:1)

Branky: 21. Hansl – 39. Muzikant, 66. Klváček, 88. Konečný.

Rozhodčí: Mlčoch - Uhřík, M. Bilík (oba laici). ŽK: 47. a 48. Hansl, 52. Seidler - 50. Konečný, 58. Ján, 63. Kravák, 88. Klváček. ČK: 48. Hansl pod 2 ŽK. Diváků: 50.

Olšany: Matluch - Seidler, Míška, J. Pospíšil, Posker - Jakub Nakládal, Elner, Koleňák, Augustin - Samek, Hansl. Střídali: A. Pospíšil, Gažar, Poupera, Navrátil, Rokyta. Hrající trenér: Antonín Pospíšil.

Čechovice B: Klimeš - Konečný, Kravák, Ján, Chmelík - Meixner, Matula, Klváček, Muzikant - Frohn, Jiří Nakládal. Střídali: Jansa, Jano, Sedlák. Trenér: Stanislav Bilík.

III. TŘÍDA, sk. B

1. kolo (9. hrané): Sokol Olšany - TJ Sokol Čechovice B 1:3 (1:1), 21. Hansl – 39. Muzikant, 66. Klváček, 88. Konečný. TJ Haná Nezamyslice - TJ Pavlovice u Koj. 5:0 (3:0), 7. a 37. J. Přikryl, 25. a 73. M. Přikryl, 51. Flajzar. Sokol Otaslavice B - Sokol Brodek u Pv B 7:2 (3:1), 10., 26. a 67. Šatný, 20. Frehar, 46. Chvojka, 50. a 58. T. Hon – 38. Hladík, 74. Kolařík. TJ Želeč – Sokol Bedihošť 1:5 (0:2), 89. Sochor – 15. Štěpánek, 44. Trnka, 60., 62. a 88. Hrubý.

1. TJ Haná Nezamyslice 8 7 0 1 40:11 20 1 0

2. TJ Sokol Čechovice B 8 6 0 2 41:7 19 0 1

3. Sokol Olšany 8 6 0 2 24:9 19 0 1

4. TJ Biskupice 8 6 0 2 35:16 18 0 0

5. Sokol Bedihošť 7 3 0 4 21:34 9 0 0

6. TJ Želeč 8 3 0 5 16:35 8 1 0

7. Sokol Brodek u Pv B 7 2 0 5 19:30 6 1 1

8. Sokol Otaslavice B 8 2 0 6 17:39 5 1 0