Inaugurace mistrů se uskutečnila po nedělním domácím souboji s Protivanovem. Průběžně druhý tým tabulky ale nechtěl hrát roli pouhého komparzu a bojovným výkonem dotlačil utkání do penaltového rozstřelu. V něm ale nakonec slavily výhru Určice.

Divize E: Kostelec na Hané
Kostelec je definitivně zachráněn, zůstane však v divizi? Kouč v jednání

Domácí tým zahájil duel rychlou brankou Tomáše Pavelky, aby v dalším průběhu zahodili Určičtí několik šancí na pojišťovací druhý gól. Protivanovští se pak odměnili za svou bojovnost vyrovnáním deset minut před koncem, po zásahu Davida Pavlů.

Penalty pro Určice

O bonusovém bodu pak rozhodl dramatický penaltový rozstřel, v němž měli pevnější nervy domácí mistři. Radost jim trochu kalil fakt, že ztratili vůbec první bod za celou sezonu.

"Je za tím několik důvodů. Kluci chodili poctivě na tréninky, vyhýbala se jim zranění a jsou dlouhodobě spolu. Jsou na sebe zvyklí a mají super partu," říká hlavní kouč Leo Matoušek.

Vítězný pokřik vítězů OP Prostějovska:

Zdroj: Zdeněk Vysloužil

Silná generace už slavila i v mladší kategorii. Prakticky stejný tým vyhrál i okresní přebor mladších žáků," dodává asistent trenéra Jaroslav Kouřil.

Nedělní zaváhání bylo premiérové

"I když mohli mít kluci hlavy v oblacích a těšit se na oslavu, přesto chtěli vyhrát. Sami si dali za cíl, dohrát sezonu beze ztráty kytičky. Hráli naplno až do konce, ale ten vítězný gól nedali. Ale je to pro jejich vývoj dobře," usmíval se další člen trenérského triumvirátu Dušan Svoboda. Aktuální tabulka Přeboru OFS Prostějov ZDE.

Mistři se posunou do dorostu

"V dorostu máme dorazový ročník, který hraje na špici krajského přeboru. Z kádru starších žáků přecházejí do dorostu prakticky všichni, proto jsme se rozhodli, že přihlásíme v příští sezoně dvě dorostenecká družstva," informuje Leo Matoušek.

Středa na antukovém challengeru v Prostějově UniCredit Czech Open 2024. Michael Vrbenský jediný zůstává ve hře
Zklamání na Czech Open. Domácí naděje na prostějovské antuce vyhořely

Určice tak budou mít dva dorostenecké týmy. Jeden v krajském přeboru a druhý pravděpodobně v okresním přeboru Olomoucka. "Mládež v Určicích šlape. Máme tak docela zajímavý problém. Nechceme tenhle ročník rozdělovat, proto je posuneme komplet do dorostu. Otrkají se a přespříští sezonu mohou hrát kraj," dodává Kouřil.

Mimořádně úspěšná generace určických mládežníků tak bude mít před sebou další výzvu. Po triumfech v žákovských kategoriích na ně čeká přechod do dorostu.

TJ Sokol Určice – SK Protivanov 2:1 na pen. (1:0)
Branky: 3. Pavelka – 59. D. Pavlů
Rozhodčí: Kaštyl. Bez karet. Diváků: 40.
Určice: Rotschedl Jakub - Mlčoch Martin, Dudík Jakub, Kouřil Štěpán, Švarc Tobias, Pavelka Tomáš, Fródl Martin, Srovnal Jan, Gréza Jan, Rolný Michal, Svoboda Šimon, Janeček Filip, Tománek Vojtěch. Trenéři: Leo Matoušek, Jaroslav Kouřil a Dušan Svoboda.
Protivanov: Pavlů Bedřich - Pavlů David, Najbr Alexandr, Beníšek Tomáš, Hrňa Josef, Janeček Michael, Svoboda David, Obr Zdeněk, Polívka Richard, Kopecký Štěpán, Kitner Miloslav, Paděra Lukáš, Vybíhal Lukáš. Trenér: Bedřich Pavlů.