„Tak jednoduché, jak napovídá skóre, to určitě nebylo. Hlavně ze začátku. Jejich tým byl ale trochu starší a postupem času fyzicky odpadl. Byli jsme ale na ně také dobře připravení. Věděli jsme, kdo za ně hlavně dává góly. Ten nám také dal všechny čtyři, mohlo jich ale být více," popsal už dávno uplynulých 90 minut tento teprve sedmnáctiletý hroťák.

Ten přispěl k nakonec jedenáctibrankové kanonádě třemi přesnými zásahy v rozmezí 71. a 75. minuty a napnul tak síť za zády Radovana Vičara poosmé, podeváté i podesáté. Jak ale sám říká, nechává ho to spíše chladným, jelikož všechny tři padly po skvělých přihrávkách spoluhráčů a v podstatě do prázdné brány.

A chladným ho nechává i celkový počet 20 gólů, které nastřádal ve stejném počtu odehraných zápasů a díky nimž se drží na dělené první pozici v tabulce střelců společně s vrahovickým Petrem Brossem. „S číslem rozhodně spokojený jsem, ale je to hlavně zásluha spoluhráčů a trenérů. Máme v kabině doopravdy výborný kolektiv. Přiznám se ale, že nějaká tabulka střelců pro mě není žádnou prioritou. Nejdůležitější bude vyhrát celou soutěž a postoupit do I. B třídy," hlásí namotivovaně.

Jeho tým se nyní v tabulce pouhých pět kol před koncem nachází na druhé pozici, pouhé tři body za vedoucím béčkem Kostelce na Hané a sedm bodů před třetími Držovicemi. Z 21 zápasů totiž zvítězil hned sedmnáctkrát a na jaře si navíc, oproti lídrovi, který už třikrát ztratil, drží neporazitelnost.

1. A třída, sk. A: Olešnice - Bernartice (23.3.2024)
I. A třída, skupina A: Olešnice kráčí k postupu, Náměšť potvrzuje dobrou formu

„Je to zatím super. Je na nás vidět, že chceme celou soutěž vyhrát a jdeme si pro to nejen v zápasech, ale i v trénincích. Vidíme, že Kostelec můžeme dotáhnout a to nám pomáhá ještě více makat. V šatně panuje neuvěřitelná atmosféra a nechceme si ani připouštět, že by to nemělo vyjít," popisuje aktuální atmosféru v nezamyslickém kádru hráč, který studuje na olomoucké střední škole Rooseveltova a po maturitě se hodlá hlásit na Univerzitu Palackého na obor učitele tělesné výchovy, jeho fotbalovým vzorem je Mojmír Chytil a fandí londýnské Chelsea a olomoucké Sigmě.

Nyní ale čeká svěřence kouče Pavelky další velice těžká prověrka. V sobotu se totiž postaví k zápasu na domácí půdě proti třetím Držovicím, zatímco Kostelecké čeká sice venkovní, zato však o poznání jednodušší střetnutí na hřišti čechovického béčka. Rudyk však rozhodně flintu do žita neháže.

„Víme, že to jsou kvalitní hráči a nečeká nás tedy vůbec nic lehkého. Na tréninku nás ale bylo hodně a připravujeme se na ně hlavně fyzicky. Máme mladé mužstvo, a tak je budeme chtít utavit," uvádí borec, který v v mládeži strávil pár sezon i v prostějovském eskáčku. „Nějaké ambice tehdy byly, ale pak z toho sešlo. Hlavně kvůli nedostatku času. Navíc mě tam chtěli do školy a rodiče byli proti, abych dojížděl takovou dálku. Teď je pro mě největším fotbalovým cílem vykopat tu I. B třídu. A potom se uvidí," uzavřel Michael Rudyk.