„Hráli jsme s nimi úplně poprvé a absolutně jsme nevěděli, co od nich očekávat. První poločas byl vyrovnaný a v druhém se to pak rozjelo a už to bylo dobré," popsal již uběhnutých 90 minut tento 30letý borec a se smíchem pokračoval v popisu svých čtyř gólů: „Měl jsem to poměrně jednoduché. Dva ze čtyř padly z dorážek a jen jeden po celkem pěkné akci. Měl jsem to ale drahé. Musel jsem kluky pozvat na pivo a pak jsme to ještě oslavovali ve městě."

Takovou zajímavostí může být, že Jan Hájek tímto svým střeleckým výkonem téměř vyrovnal svou bilanci z minulé sezony, kdy se celkově trefil pouze pětkrát. Bylo to dle jeho vlastních slov dáno i tím, že byl před zápase posunut z kraje zálohy na hrot útoku.

„Celkem to pro mě bylo i překvapení, protože jsem ve většině případů spíše spalovač. Kluci si po zápase dělali srandu, že mi našli nového fleka, tak uvidíme, s čím přijde trenér pro příští zápas," říkal v dobré náladě.

K oné minulé sezoně je pak třeba ještě dodat, že v ní nenastupoval zase tak často. Z 21 zápasů se zúčastnil pouhých třinácti. „Bohužel jsem to nestíhal skrz práci. Doufám, že letos nebudu muset být tak často pryč a pomůžu klukům na hřišti mnohem více," vysvětluje.

A nepodařila se nejen jemu, ale i celému bedihošťskému týmu. Ten totiž během již zmiňovaných 21 kol nasbíral pouhých devatenáct bodů a se skóre 40:91 skončil předposlední, když za sebou nechal pouze suverénně nejslabší Pavlovice, které měly bodů osm.

Nyní to však vypadá, že se na toto vystoupení v obci se zhruba 1100 obyvateli snaží co nejefektivněji zapomenout a dosáhnout úplně jiných cílů. „Snažili jsme se sehnat posily a povedlo se. Pár hráčů se tady vrátilo. A teprve až po několika zápasech uvidíme, jak na tom budeme. Někteří kluci tady ale dokonce naprosto vážně mluvili o postupu, tak se nechme všichni překvapit," říká obdivovatel Cristiana Ronalda a fanoušek Realu Madrid.

To by tedy byly ambice klubu. A jaké jsou pak ambice samotného Hájka, který se do Bedihošti dostal už v roce 2017 přestupem z Vrahovic? Žádné už nemám. Jsem prostě jenom rád, když se jednou za týden všichni potkáme a uděláme si chuť na pivko," uzavřel s úsměvem.