„Podzim musím hodnotit pozitivně. Takový dobrý výsledek je totiž i na poměry okresního fotbalu poměrně raritní. Byly zápasy, kde jsme byli jasně lepší a samozřejmě i ty, kde jsme měli i trošičku štěstí, ale celkově musím před kluky smeknout," říká kouč týmu David Pírek.

Pomohlo rozšíření kádru

Kostelecké béčko ještě v loňském ročníku okresního přeboru skončilo až osmé, musela tedy zákonitě přijít řeč na to, jaké všechny změny musely nastat, aby mohlo takovéhoto úspěchu být dosaženo. „Rozšířili jsme kádr, díky čemuž jsme mohli začít trénovat v rozumných počtech. Měli jsme také maximální možný počet hráčů na lavičce a nedocházely nám tím pádem síly tak, jako soupeřům," vysvětluje Pírek.

„Přišli i dva hráči - Patrik Piňos a Jan Vymazal - kteří zapadli úplně skvěle a stali se stabilními hráči základu. Do toho jsme mohli počítat i s těmi, kteří se zrovna nevešli do áčka," dodal ještě.

Výběhy nemají smysl

A dle dalších jeho slov nehodlá se svými svěřenci nic podcenit ani do budoucna, a tak už jsou od začátku února znovu v tréninkovém procesu, který probíhá na umělé trávě v Prostějově. „Trénovali jsme dvakrát týdně, přičemž jeden trénink byl zaměřený na fyzičku a ten druhý byl herní. I ten fyzický však probíhal s míčem. Jsem totiž toho názoru, že nějaké externí výběhy a podobné věci moc nedávají smysl," popisuje a dodává: „Jsem spokojen i s naší vzájemnou komunikací, která funguje na jedničku. Dobrá byla i docházka, byť má samozřejmě každý mnoho dalších povinností."

Cenná výhra v přípravě

Lídr prostějovského přeboru má také za sebou první přípravný zápas, ve kterém dokázal porazit výsledkem 3:1 desátý celek I. B třídy, skupiny B z Vícova. „Výkon byl relativně dobrý, uznávám však, že soupeř byl herně lepší, zatímco my jsme zase byli efektivnější. Na příští týden pak máme naplánováno takové modelové utkání s Přemyslovicemi a generálku si dáme proti Klenovicím," popisuje.

S terčem na zádech

Dále však trenér kostelecké rezervy přiznal, že následujících třináct zápasů bude mnohem těžších, než tomu bylo doposud. A to zejména vzhledem k postavení jeho celku v tabulce, což bude mít na soupeře jistě dráždivý efekt.

„Moc dobře víme, že do jara vstupujeme s pomyslným terčem na zádech. Já se kluky snažím motivovat hlavně tak, aby nám vydržela ta dosavadní parta a dokázali jsme to vyhrát bez nějakého většího stresu. A kdyby se to náhodou nepovedlo, svět se nezboří," líčí.

Postup až po dohodě

Do jarní části vstoupí B-tým Kostelce na Hané v sobotu 23. března proti osmému Brodku u Konice a hned týden poté odcestuje na půdu druhých Držovic, které na něj nyní ztrácí celých sedm bodů. Je tedy možné, že pokud oba tyto úvodní zápasy zvládne za tři body, bude ke konečnému vítězství už opravdu velmi blízko. Jak by tedy na případný postup reagoval?

„Pár let zpátky byl rozdíl mezi okresem a I. B třídou obrovský, dneska už ale ten skok tak extrémní není. Největší rozdíl by tak asi nastal v tom, že odpadá hokejové střídání. I tak by ale případný postup byl předmětem řešení. Musela by se na tom shodnout celá šatna, protože bych ji tím nerad rozhádal. Já osobně ale jsem nakloněn tomu, aby se výš šlo," uzavřel David Pírek.