„S průběhem sezony jsem nadmíru spokojen. Začali jsme ji dobře a ani jednou jsme neprohráli. Jedinou vadou je jen to, že sezona byla znovu kvůli covidu přerušena,“ hodnotil trenér Olšan Antonín Pospíšil.

Pro jeho svěřence by ale zkrácení podzimní části nemělo představovat nějaký zásadní problém.

„To, že se teď nemůže trénovat, se dotkne úplně každého. Tréninková a zápasová vytíženost tak logicky bude chybět všem týmům. Každý hráč má ale svůj individuální plán. Navíc věřím tomu, že to jsou všichni rozumní mladí kluci, které fotbal baví, a určitě to nijak nepodcení,“ řekl optimisticky Pospíšil.

Jarní část bude také složitější v tom, že se v ní odehraje o tři kola více, než bývá běžné. Trenér Pospíšil se toho ale neobává, spíše naopak.

„Myslím, že to problém nebude. V soutěži nás je jenom devět, a tak hráči větší počet zápasů asi i uvítají. Herní vytíženost je v této soutěži opravdu špatná, a i proto bychom letos chtěli postoupit do okresu,“ zahlásil sebevědomě Pospíšil.

Na jaře se bude situaci jeho týmu snažit zkomplikovat především Kostelec na Hané B. V závěsu je pak béčko Otaslavic a Želeč.

Nedostatek fotbalistů

Opačné starosti mají v Biskupicích, které prohrály všech šest podzimních duelů.

„Zhodnotit naši aktuální situaci není vůbec jednoduché. Za prvé je pro nás velmi těžké sehnat hráče. Navíc po té situaci s první vlnou koronaviru, kdy se vlastně přestalo hrát, si i někteří dosavadní hráči začali hledat jiné činnosti a jinou zábavu,“ vysvětloval příčiny zatím nejhorší sezony klubu od postupu biskupický předseda Radek Kubíček.

A jelikož pro Biskupické je problém hledat hráče ve svém nejbližším okolí, musejí se poohlížet i dále od „svých hranic“. To ovšem není úplně jednoduché.

„Jelikož máme problém sehnat hráče z vlastních zdrojů, musíme samozřejmě sahat po jiných. I ve městě se ale bohužel provozuje spousta jiných sportů pro mladé, jako korfbal, basketbal nebo florbal. To dříve nebylo,“ krčil rameny Kubíček a pokračoval. „Ze všech těchto důvodů máme nyní věkový průměr nad 30 let, což je špatně. Zranění už se například místo jednoho až dvou dnů léčí jeden až dva týdny.“

A že je situace opravdu vážná nejen v Biskupicích, ale i jinde, dokazovala jeho další neradostná slova.

„Bohužel jsme jedna z posledních obcí v okolí, která fotbal ještě nějakým způsobem drží nad vodou. Mnoho jich skončilo z důvodů, které jsem před chvílí vyjmenoval. A je to škoda, protože mnoho skvělých hráčů vzešlo právě z malých klubů,“ zakončil rozhovor Kubíček.

TOP 5 KANONÝŘI

8 – Zdeněk Hrubý (Bedihošť), Petr Hansl (Olšany), Adam Josif (Želeč)

6 – Antonín Pospíšil (Olšany)

5 – Jaroslav Šatný (Otaslavice B)

TOP 5 ZLÍ MUŽI

1 ČK – Antonín Pospíšil (Olšany), Miroslav Knápek (Kostelec na Hané B), Martin Leskovec (Biskupice)

3 ŽK – Daniel Halenka (Biskupice), Radek Maňak (Otaslavice)


Načítám tabulku ...

David Kubatík