„Bylo to vcelku jednoznačné. Máme v kádru mladé hráče na už poměrně solidní úrovni. Navíc se nám vrátil dopředu Petr Tichý se zkušenostmi z vyšší soutěže. A to jde prostě v takovýchto zápasech poznat," popsal tento střední záložník ve zkratce utkání posledního kola, ve kterém zaznamenal hattrick. Zatímco branek na 4:0 a 7:0 dosáhl po pokutových kopech, tu na 2:0 vstřelil po kombinaci právě s Petrem Tichým, který dal góly hned čtyři.

Celkově se pak David Čížek během všech osmnácti zápasů trefil 22krát, stal se nejlepším střelcem týmu a v této disciplíně se stal třetím nejlepším. Lepší byli už jen Zbyněk Poles z Hvozdu s 26 a Miloš Navrátil z Kladek s 31 góly. „Spokojen jsem, když se mi jich podaří vstřelit alespoň dvacet. Takhle tedy mohu být jako neútočník spokojen. Je ale fakt, že v mém věku už to pro mě priorita není. Tou jsou výsledky týmu," uvedl.

V naší silné čtyřce rozhoduje málo

Co se týče klubového umístění, obsadil Jesenec-Dzbel v desetimístné tabulce čtvrté místo se 40 body. Třetí Luká na tom byla lépe o jeden bod, druhé Kladky o pět a vítězný Hvozd o šest. Ptení už ale skončilo páté s mnohem větším odstupem, když nasbíralo bodů pouze 27.

„Úplně se nám to umístění nelíbí. Myslíme si, že jsme měli skončit první nebo druzí. Bohužel jsme ale do některých klíčových zápasů šli notně oslabeni a to bylo znát. V té naší silné první čtyřce prostě rozhoduje málo, což se projevilo i teď," vysvětluje borec, který je svým civilním zaměstnáním vedoucí provozu na Povodí Moravy a fandí Barceloně.

Podaří se udržet mladé?

„I tak jsme se ale nebavili o postupu. Naším cílem je konsolidace. Kádr jsme hodně omladili a až si to všechno sedne, tak teprve potom budeme chtít jít někam výš. Hodně z těch mladých je ale teď před rozhodnutím, zda u nás zůstat nebo jít někam jinam. Řešíme ale spolupráci s Konicí, se kterou bychom chtěli rozjet sdružený mládežnický oddíl," dodává hráč, který za celé své dosavadní fotbalové působení nehrál nikde jinde, než právě za Jesenec.

Byl jsem demotivovaný

Ten má nyní už 41 let a další otázka tak tedy logicky musela směřovat k tomu, jak dlouho ještě u aktivního fotbalu hodlá vydržet. „Dokud mě to bude bavit a dávat mi to smysl, tak chci pokračovat. Po minulé sezoně jsem byl dost demotivovaný, protože jsme neměli žádné mladé, sestava se dost látala a kvalita byla mizerná. Teď je to ale jiné a pokud se nám, jak už jsem říkal, povede ty mladé udržet, mohlo by to být už O.K.," poznamenal.

Bude to mrhání časem?

A na úplný závěr pak David Čížek ještě řekl, jak by to s ním mohlo vypadat do budoucna, co se týče i jiné než hráčské aktivity. „Starám se teď o smíšené tréninky mužů a dorostu, kompletně to ale zatím převzít nechci. To možná jednou, až přestanu hrát. A v tu dobu také uvidím, jestli do toho všichni dávají všechno a zda by to pro mě nebylo jen mrhání časem," uzavřel.