„V první řadě nám během zimní přípravy odpadli někteří hráči. Trošku se nám rozpadla obrana a z toho důvodu jsme dostali tolik branek. Jeden ze stoperů, Petr Kankovský, dokonce kvůli zranění nemůže nadále pokračovat ve fotbalové kariéře. Další bek, Jan Juračka, si pak z předposledního podzimního utkání odnesl přetržené kolenní vazy, nyní je po operaci a bude chybět minimálně do začátku příštího podzimu," krčí rameny lodivod lídra okresního přeboru.

„Dále nám odpadl Martin Řehulka, který dal během podzimu jedenáct gólů. U něj je to ale dáno tím, že se mu narodilo první dítě a má teď úplně jiné povinnosti. Kvůli zúžení kádru áčka už navíc pomoc směřuje spíše směrem od nás, než k nám," dodal ještě.

Volejbal: 1. zápas semifinále: Prostějov - Liberec (30.3.2024)
Bojovnost je příkladná, musíme ale odstranit nedostatky, říká kouč vékáčka Čada

Dále ale David Pírek pokračoval, nejsou jediným problémem jen vynucené absence v kádru jeho svěřenců, ale i posílení soupeřů. V prvním jarním zápase totiž jím vedený tým schytal prohru 2:5 na domácím hřišti s Brodkem u Konice, který v odvetné části získal už pět bodů a drápe se tabulkou směrem vzhůru.

„Po těch třinácti výhrách se už na nás holt všichni připravují trochu jinak. S Brodkem se nám to hrubě nepovedlo, musím ale na druhou stranu uznat, že přes zimu notně posílil. Myslím si, že teď bude vyhrávat mnohem častěji a alespoň za mě bude jasným skokanem jara," vysvětluje 29letý borec, který sám v této sezoně nastoupil ke třem zápasům a zaznamenal v nich jeden gól hned v úvodním podzimním kole do sítě Držovic a přispěl tak k vítězství v poměru 4:0.

Nyní ale kostelecká rezerva odehrála proti tomuto soupeři svůj druhý zápas, kde i přesto, že dala znovu čtyři branky, si už tak slavně nepočínala. Po čtyřech minutách ji sice do vedení poslal Ondřej Chytil, mezi 37. a 60. minutou si však do její sítě našlo cestu hned pět míčů. Pírkovi svěřenci pak sice třemi brankami v závěru snížili na rozdíl jediné branky, prohře v poměru 4:5 však nezabránili.

„Nezvládli jsme to tam takticky. Hráči neposlouchali pokyny a snažili se o fotbal, který jsme nikdy předtím nehráli. Holt si asi po tom podzimu někteří mysleli, že už to půjde samo. Pokud se ale nebude bojovat jako předtím, další výhry připisovat nebudeme," říká.

Fotbalisté Hodolan proti Slatinicím
I. A třída, sk. B: Střelecký koncert (nejen) Hanuse i dvě červené v Hodolanech

V následujících větách ale odmítl, že by se snad po dvou pokažených zápasech nějakým zásadním způsobem zhoršila nálada v kabině. „Stojím si za tím, že parta, která tam teď je, je pořád stejně dobrá. Scházíme se všichni i mimo zápasy a tréninky. Prohráli jsme jen dva zápasy z patnácti, navíc proti kvalitním soupeřům. Nejsme prostě kapela, abychom pořád vyhrávali," uchechtl se David Pírek.

„Teď bude třeba se trošku vzpamatovat, vrátit se na zem a začít pracovat zápas od zápasu. Věřím, že se teď proti Dobromilicím nějakým způsobem chytneme a pokud budou kluci plnit to, co po nich budu chtít, začneme vyhrávat znovu. Tím naším efektivním fotbalem, který jsme hráli po celý podzim," dodal pak ještě na úplný závěr.