„Do Tištína jsme přijeli v klasické béčkové sestavě, pár hráčů se nám zranilo a nakonec tedy museli hrát všichni. Už před zápasem jsme věděli, že to bude útočné utkání a bude to vyloženě o tom, kdo dá víc gólů. to se nakonec i potvrdilo,“ řekl Karel Fajstl.

„Moje góly byly poměrně šťastné. První padl po teči domácího obránce, u druhého jsem přehodil brankáře po pěkné kombinaci a třetí prošel brankáři smolně mezi rukama,“ popisoval.

Jak už bývá v českých fotbalových kabinách zvykem, žádný úspěch není zadarmo a například za nastřílený hattrick musí často jeho autor zaplatit „pokutu“ do společné hráčské kasy. Jak se ale zdá, v Plumlově pomalu od této tradice ustupují.

„Něco určitě proběhne. nechám to ale na trenérovi. Je fakt, že v poslední době už to u nás není moc zvykem,“ směje se šťastný střelec.

A jak se vůbec Karel k fotbalu dostal? Všechno to začalo v obci, kde se hrála kdysi I. B třída, ještě před třemi lety alespoň III. okresní třída a dnes už nic. V Otinovsi. „K fotbalu mě přivedl otec, když u nás v Otinovsi založili přípravku. Tam pak ale byly bídné výsledky, trénování převzal právě můj otec a díky němu jsem se časem dostal do Plumlova, kde hraji doteď,“ vysvětluje.

Zároveň ale prozrazuje, že mu zdejší úroveň I. A třídy, případně okresního přeboru v béčku, bohatě stačí. „Žádné extra ambice už nemám. V jednadvaceti už je asi i pozdě. Samozřejmě bych si chtěl zahrát někde výš, ale momentálně nemám moc času na trénink. Dřív, například v dorostu, jsem se ještě snažil více. Teď ale studuji Provoz techniky na Mendelově Univerzitě v Brně, což mi zabere většinu času,“ přiznává.

A ani s klubovými ambicemi to v současnosti není příliš jiné. Plumlovské áčko, za které hraje především, je nyní na devátém místě I. A třídy skupiny B s bezpečným dvacetibodovým náskokem na poslední Dub nad Moravou. B- tým pak v polovině tabulky okresního přeboru.

„Plumlovu v současné době chybí hráči na to, aby se mohl posouvat někam výš. Máme v současnosti nejstarší mančaft v soutěži. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet v následujících letech. Cílem bude hrát co nejlépe a v klidu udržet soutěž a pokusit se případně atakovat vyšší příčky,“ uzavírá Karel Fajstl.