„První gól byl po krásném centru z rohu našeho kapitána Jardy Kouřila. Druhý pak padl z přečíslení tři na dva, kdy jsem dostal přihrávku před prázdnou bránu. Třetího jsem dosáhl po souboji jeden na jednoho. Obránci jsem nasadil kličku a obhodil vyběhnuvšího brankáře. Ani na jedné mé brance tudíž nebylo nic složitého," líčil dvaatřicetiletý fotbalista.

A jaká byla vlastně jeho dosavadní fotbalová kariéra? „S fotbalem jsem začal zhruba v pěti letech v Určicích. Mladším dorostem jsem prošel v Prostějově. Pak jsem se vrátil do Určic, kde jsem hrál krajský přebor a chvíli i divizi. Následně jsem strávil zhruba šest let v Kojetíně v krajském přeboru. Tam se ale tým nakonec rozpadl, a tak jsem se po čtvrtém kole vrátil zpět domů," vypočítává nyní už osmnáctibrankový střelec, který se pro přestup z krajské na okresní úroveň rozhodl hlavně z časových a rodinných důvodů.

Fotbalisté Zábřehu. Ilustrační foto
Ohlasy z KP: Lipová přehrála Kralice, Lutínu stačil jediný gól proti Medlovu

„Měl jsem nabídky i odjinud, ale musel jsem je odmítnout. Přece jen mám už dvě děti, kterým se chci věnovat. Nehraji tedy ani za naše áčko. V kraji už člověk musí mít něco natrénováno a to by s prací a péčí o rodinu už nebylo moc slučitelné. Živím se jako skladník," uzavírá David Javořík.