„Podzim se celkem vydařil. Trošku jsme zkonsolidovali mužstvo a až na dvě slabší utkání, ve kterých jsme remizovali, jsme zahráli dost dobře a kluky za tento pomyslný poločas musím pochválit," pochvaluje si kouč Michal Dudík.

„Musíme si ale na druhou stranu říct, že rozdíl mezi okresem a tou trojkou je velký, což šlo vidět i na naší herní dominanci. Mít lepší koncovku, byly by rozdíly ve skóre mnohem vyšší. Abych pravdu řekl, čekal jsem to trošičku těžší," dodal ale hned nato.

Právě skupina A, ve které startuje pouhých osm účastníků, oplývá jedním specifikem. K základnímu systému doma-venku čítající čtrnáct utkání se totiž hraje i třetích sedm zápasů. Tento systém se však může zdát někomu nespravedlivý, jelikož to zákonitě znamená, že některé týmy budou hrát s jinými dvakrát doma a ty druhé zase dvakrát venku. Výšovický lodivod v tom ale zase takový problém nevidí.

„Za mě je to velké plus. Myslím si, že i pro diváky musí být zajímavější, když je těch utkání více. Přece jen na mnoha vesnicích už zůstalo jediné sportovní vyžití, a to právě fotbal. Možná by se nabízelo i spojení obou těch skupin, to už by ale těch zápasů zase bylo až příliš," přemýšlí.

Výšovice, jak už bylo řečeno, ztratily na podzim pouhopouhé dva body a před druhým Tištínem mají náskok hned devíti. I proto si možná mohou dopřát trochu klidu a nehnat se už do začátku přípravy na jaro, které pro ně začne až v sobotu 6. dubna na hřišti předposledního pivínského béčka.

„Úplně bez pohybu ale nejsme. Někteří kluci už trénují individuálně formou nějakých malých kopaných. Kostra týmu se navíc také už pomalu začíná scházet. Zkoušel jsem nadhodit i nějaké kratší soustředění, v tom nám ale brání pracovní vytížení," popisuje Dudík, který si při poslední větě i lehce postesknul. Dále pak ještě doplnil, že tým pro jaro se prakticky nezmění, jen jej s největší pravděpodobností posílí Richard Prokop, který nedávno odešel do Dobromilic.

A jaké jsou vlastně výšovické ambice pro následujících jedenáct střetnutí? „Rádi bychom to dohráli bez prohry, téma číslo jedna to ale není, protože i na podzim proběhly některé těžší zápasy. Půjdeme prostě zápas od zápasu. Chceme soutěž hlavně vyhrát a pak se dohodnout, jestli ten přebor vůbec budeme chtít hrát. To bude záležet na stavu kádru, protože bychom se neradi zase plácali okolo posledního místa," uzavřel Michal Dudík.