"Já musím jen všem z týmu poděkovat za celou sezonu. Šli jsme do sezony s cílem vyhrát a to se nám podařilo," usmíval se trenér mistrovského týmu Robert Skládal.

Jeho svěřenci procházeli celou sezonou prakticky bez zaváhání. "Podzim jsme absolvovali bez porážky. Na jaře jsme smolně padli v Brodku u Konice, ale pak jsme měli stoupající výkonnost a dotáhli sezonu do vítězného konce," usmíval se spokojený trenér.

Rozhodl poslední zápas

Zelenobílý klub z Prostějova měl po celý ročník v zádech Sokol Určice. Před posledním zápasem dělily oba celky tři body. Určice pokud chtěly získat titul musely vyhrát, Hané stačil bod a ten nakonec uhrála.

"Herně vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli mírně lepším týmem. Ta důležitost utkání trochu klukům svazovala nohy," hodnotil Skládal.

Široký kádr to táhne od přípravek

"Začínali jsme spolu od minipřípravek a posunujeme se každý rok. Já současně trénuji i starší žáky, kteří byli letos třetí. Mám k dispozici kádr třiceti dětí a máme před sebou nějakou vizi," prozradil hlavní kouč, který nemá k ruce ani asistenta.

Mistři nemají vlastní hřiště

Pohár je tedy cennější vzhledem ke stávající situaci. "Nemáme takové podmínky jako například Určice. Z dobře známých důvodů jsme se museli vystěhovat ze městského stadionu a trénovali jsme, kde se dalo. Nakonec jsme našli útočiště ve Vrahovicích, za což moc děkujeme," poznamenal k neutěšenému stavu Skládal.

Ocenění rodičům a rodinným příslušníkům

"Musím rodičům za jejich pomoc poděkovat. Jako trenér působím v Hané sám, ale někteří tatínci mi pomáhají s tréninky. Navíc máme i složitou dopravu do Vrahovic, ale díky ochotě rodičů, se nám daří vše skloubit," vyzdvihl neocenitelnou roli trenér žáků Hané.

Zlatou sezonu chtějí zopakovat

"Ze starších žáků nám odchází pouze čtyři kluci do dorostu. Naopak posunujeme nahoru silný základ mladších žáků. Chtěli bychom zaútočit na první místo. Na špici tabulky by mělo hrát i béčko v mladších žácích," dívá se kouč už na příští ročník.

Mladší žáci Haná Prostějov, sezona 2023-2024:
Brankáři: Mikuláš KRYŠTOF, Šimon KOPEČNÝ.
Hráči: Lukáš SMIČKA, Adam KALLA, Michal HOPLÍČEK, Štěpán KOCOUREK, Marek KAŠPAR, Vojtěch DOKOUPIL, Jakub MATOUŠEK, Patrik NEDĚLNÍK, Matyáš SMÉKAL, Jakub PŘECECHTĚL, Matěj ŠVEC, David GREPL, Matyáš PROCHÁZKA, Filip FOUKAL, Kryštof SYNEK, Jakub KREJČÍŘ, Šimon STUDENÝ, Matyáš STUDENÝ, Michal DREXA.
Trenér: Robert SKLÁDAL.

close Mladší žáci Hané Prostějov uhráli v posledním utkání s Určicemi potřebný bod a slavili titul přeborníků OFS. info Zdroj: se svolením Haná Prostějov zoom_in