Sokol Drahanovice okupuje v olomoucké III. třídě páté místo. V sedmi kolech ale nastříleli fotbalisté Sokolu 39 branek! Více napříč Olomouckým krajem v dospělých soutěžích zvládly pouze Troubky (42) v přerovském okresním přeboru.

Velký podíl na tom má útočný tandem Drahanovic Miroslav Bartl a Tomáš Prucek. První jmenovaný nasázel 16 gólů, jeho kolega mu ale statečně sekunduje. Tomáš Prucek se prosadil už třináctkrát a například v minulé sezoně měl za celou dobu pouze dvanáct gólů.

„Je to určitě moje nejlepší sezona v Drahanovicích. S Mirou jsme rádi, že nám to tam padá, když hrajeme spolu v útoku. Nijak spolu ale nesoupeříme, ani zatím neprobíhá mezi námi žádné hecování,“ prozradil třicetiletý Prucek.

Rataje - Paříž na kole. Jakub Vitonský (vlevo), Patrik Piňos
Na kole z Ratají do Paříže pod Eifelovku? Pro dva mladé nadšence žádný problém

Drahanovice porazily v neděli béčko Slatinic 9:4 a Prucek se na vítězství podílel čtyřmi brankami. „Už si ani nevzpomínám, kdy se mi to naposledy povedlo. Na první tři góly mi nahrál Mira Bartl před bránu a už jsem to měl celkem jednoduché, ale, jak se říká, žádný gól není lehký. Naše spolupráce funguje a často mi asistuje,“ popisoval Prucek.

Ale hlavně čtvrtá trefa stála za to. „Na půlce se to nějak odrazilo a téměř z pětatřiceti metrů jsem přehodil brankáře,“ přiblížil drahanovický střelec.

Tomáš Prucek měl o to větší radost, protože ve čtyřech z předešlých šesti zápasů zastavil svůj gólový účet na dvojce a třetí branka mu tam ne a ne padnout, takže na hattrick musel čekat.

Krajský přebor. Ilustrační foto.
Ohlasy z KP: Lutín ztratil vedení 2:0, Medlov vyhrál, Bohuňovice s kanárem

„Radost byla velká a čtyři góly jsou ještě lepší. Teď mě to bude stát určitě ještě nějakou flašku. Rád bych ji dal i předtím, kdybych pokaždé dal místo dvou gólů tři,“ usmíval se Prucek.

A nebude na to sám i Miroslav Bartl se prezentoval hattrickem.

„Daří se nám. Je to asi tím, že jsme dobrá parta a scházíme se na tréninky, což se odráží v zápasech,“ uzavřel Tomáš Prucek.