„Bude pauza, tak nás asi čeká teoretická příprava. Musíme se zlepšit, v posledních zápasech jsme dostávali hrozně moc gólů. I s Plumlovem to byl zápas bez obran. I když pro útočníka to bylo dobré,“ pousmál se osmatřicetiletý Vodák, který v kariéře prošel i výrazně vyšší soutěže.

Kromě Určic hrál také za HFK Olomouc, Uničov, Zábřeh nebo Frýdek-Místek. „Čtyři góly v zápase už jsem dal, ale že bychom zároveň prohráli, to určitě ne. Ono i když jako mančaft dáme šest gólů a prohrajeme, tak je to na zamyšlení,“ vykládal Vodák.

„V prvním poločase jsme byli vyloženě tragičtí. Za pět minut do bylo 2:0, poločas 4:1. Plumlov byl jasně lepší, ale pak mu možná došly síly, my jsme začali hrát až ve druhé půlce,“ konstatoval Vodák, který už v Určicích hraje jenom za B-tým.

„Ještě v minulé sezoně jsem byl jednou dvakrát vypomoct, když jich bylo málo, ale teď už ne. Kdybych chodil trénovat, asi bych I. A třídu mohl hrát, ale už ty ambice nemám,“ přiznává Vodák. „Je je to pro mě už hlavně o partě. Velice rád si zahraju s klukama, se kterými jsme dřív hrávali třeba krajský přebor,“ doplnil.

Kvarteto nasázel i hostující Fajstl

Že se i na druhé straně čtyřikrát prosadil plumlovský Karel Fajstl, to Vodák zprvu nezaznamenal. „V zápase jsem si toho vůbec nevšiml, že má taky čtyři góly. Až když jsem pak četl zápis. Během utkání se to nedalo usledovat,“ smál se.

Teprve devatenáctiletý Fajstl se čtyřikrát v zápase trefil poprvé v životě. „Tři góly už jsem dal několikrát, ale čtyři nikdy,“ prozradil.

Do zápasu s Určicemi šel se speciální motivací. „Do Určic mě v pauze lákali, ale nakonec jsme zůstal v Plumlově. Navíc na lavičce Určic byl můj strýc Karel Vlach. Mým otcem jsou hodně soutěživí, takže jsem byl hodně motivovaný. Prostě jsem musel,“ přiznal Fajstl.

Na rozdíl od Vodáka naopak častěji kope za A-tým Plumlova. „Teď jsem šel za béčko teprve podruhé. V sobotu jsme s áčkem prohráli, tak jsem si chtěl spravit náladu a vyhrát. A taky dát nějaký gól, když to bylo na nějakou dobu zase naposledy,“ připomněl Fajstl, že kvůli vládním opatřením si dají nižší soutěže nejméně na dva týdny pauzu.

Za čtyři góly plánuje připravit spoluhráčům nějakou odměnu. Ještě ale nemá vymyšleno jakou. „Teď to bohužel nejde ani nijak zorganizovat, takže bude dost času všechno promyslet,“ řekl Fajstl.


Načítám tabulku …