Koničtí plejeři byli mírným favoritem a trofej obhajovali. Čechovičtí ovšem nic nepodcenili a po urputné bitvě a jednobrankové výhře jim nakonec pohár sebrali.

"Viděli jsme zápas nadstandardní úrovně. Čechovice chtěly hrát fotbal, vyhrát mohly oba týmy, ale soupeř byl šťastnější," komentoval duel konický kouč Petr Ullmann.

Utkání předcházel slavnostní nástup obou týmů v doprovodu místních benjamínků. Došlo i k předání cen Adamu Širůčkovi, domácímu mistru světa v malém fotbale do třiadvaceti let.

Úvod patřil Konickým, Pašův nepříjemný volný kop vyrazil brankář Klimeš jen s obtížemi.

Po pětadvaceti minutách se domácí tým dočkal, když Klimeš vyrazil volný kop Krásy a míč dopravil do sítě Petr Tichý – 1:0. O dvě minuty později mohl skóre navýšit Kamený, ale vychytal ho v ložené pozici Klimeš.

Čechovičtí se snažili o vysoký presink a díky němu se i dostali k vyrovnání. Matulův záblesk fotbalové geniality odnesl u rohového praporku Kořenovský. Následný centr na zadní tyč pak hlavou trkl Filip Halouzka – 1:1.

"Kořen se tam snad motá ještě teď," s úsměvem dodal Ullmann.

Zlomový moment se udál v rozjezdu druhé půle. Mladý domácí gólman Vévoda neudržel míč, Halouzka se ho zmocnil a přišel lacino ke své druhé trefě – 1:2.

"Stalo se, takový je fotbal," neházel vinu na brankáře domácí lodivod.

Inkasovaný gól ale notně zacloumal s psychikou Konických. Prakticky na půl hodiny zcela vypadli z role a k nějakému náporu se dostali až v úplném závěru. Vyrovnání měl na noze Kamený, ale nepřekonal stojícího hráče v opuštěné bráně. Neujala se ani Širůčkova hlavička a tak slavili Čechovičtí.

"Emočně velice těžký zápas. Musím kluky pochválit, zvládli to velmi dobře. K vítězství nás navedl sebevědomý výkon. Otočili jsme nepříznivý vývoj, to slouží klukům také ke cti," hodnotil utkání hostující lodivod Lukáš Koláček a doplnil: "My jsme se na finále připravili velmi zodpovědně. Trénovali jsme na umělce, pohár je prestiž, chtěli jsme ho vyhrát."
Spokojenost s místem konání závěrečného zápasu nakonec vyslovili oba trenéři.

"Konický stadion splňuje nejnáročnější kritéria. V tomto směru si nemám na co stěžovat. Škoda jen, že na Prostějovsku není žádný jiný stadion s umělým osvětlením a přírodní trávou," zamyslel se Koláček.

Konický kormidelník si chválil atmosféru.

"Myslím, že diváci a přišlo jich hodně mohou být spokojení, viděli pěkný fotbal. Není nic lepšího než hrát v šest večer pod světly. Hraje se tak liga a má to úplně jiný náboj. Tady v Konici je nadstandardní zázemí," vyjádřil se Ullmann.

Sokol Konice – TJ Sokol Čechovice 1:2 (1:1)

Branky: 25. Tichý – 33. a 52. Halouzka.
Rozhodčí: Hubený – Lizna, Horák. ŽK: 44. Hanák, 65. Lakomý, 90. Novák (všichni Č). Diváků: 150.
Konice: Vévoda – Drešr, Procházka, Oščádal, Krása – Kamený, Širůček, Kořenovský, Tichý (74. Knoll) – Liška, Paš. Trenér: Petr Ullmann.
Čechovice: Klimeš – Veselý, Lakomý, Běhal, Hanák – Novák, Kolečkář (66. Jahl), Matula (81. Chmelík), Jančík (58. Muzikant) – Halouzka, Klváček (92. Jano). Trenér: Lukáš Koláček.