Oba soupeři odehrály poslední soutěžní utkání na začátku října loňského roku. Vzhledem ke stejnému rozlosování ročníku se týmy potkaly téměř po roce. A Zábřeh měl svému sokovi co vracet, protože na startu minulé sezony v Jeseníku prohrál vysoko 6:0.

„Klukům jsem ale říkal, ať na to zapomenou, protože přijel úplně jiný Zábřeh. Určitě se nebude pohybovat na chvostu tabulky jako loni,“ prozradil domácí kouč Libor Sláma.

A měl pravdu. Sulko notně posílené Michalem Sittou, Martinem Antlem či Davidem Nízkým zvítězilo 3:2. A právě Antl jedním gólem a Nízký dvěma řídili výhru. „Hlavně ten druhý si hezky navedl a vymetl šibenici,“ uznal trenér protějška.

Ilustrační foto
Začínají fotbalové amatérské soutěže. Kam za sportem v Olomouckém kraji?

„Věděli jsme, že to bude stát na Antlovi, který nastoupil na hrotu a dokázal udržet míče,“ potvrdil Sláma.

„O Antlisovi se ani nemusíme bavit. Má zkušenosti z druhé ligy, hrál za Žižkov a je to vidět. Baví ho fotbal, organizuje hru i napadání,“ dodal předseda Zábřeha Jaroslav Appl.

Martin Antl (v modrém) ještě v dresu Sigmy OlomoucMartin Antl (v modrém) ještě v dresu Sigmy OlomoucZdroj: Deník/Stanislav Heloňa

„David je také obrovská posila. Celou přípravu hrál ve středu zálohy, dnes nám vypadl krajní záložník a on z se z této pozice dvakrát prosadil. Předvedl vynikající výkon. Na oba jsme byli zvědaví, měli nabídky z vyšších soutěží, ale jako Zábřežáci zůstali a vyplácí se nám,“ pokračoval Appl.

Mohelnice v generálce porazila Olešnici 5:2.
Mohelnice těsně před startem soutěže porazila Olešnici, dvě opory nedohrály

Jeho tým sice rychle vedl, ale potom vypadl ze hry a domácí skóre otočili. I za ně se trefila letní posila Petr Kutal, který přišel z Bernartic. „Je to famózní fotbalista a byla škoda, aby hrál B třídu. Musíme se jej ale naučit lépe využívat. Pohybuje se na hraně ofsajdu a kolikrát mu dáme přihrávku pozdě,“ ví kouč Sláma.

V parném počasí bylo vidět, že se hráči těšili na ostrý zápas. „Ale také to bylo zpočátku dost rozhárané a Jeseník byl fotbalovější. Po obratu, který jsme soupeři dovolili lajdáckými chybami, jsem měl strach o výsledek,“ přiznal Antl.

Když pak jeho tým srovnal a překlopil stav zpět na svoji stranu, tak Jeseník odpadl. „Byli jsme v útlumu a potom někteří kluci šlapali vodu. V závěru už to byla taková křeč,“ zakončil hodnocení domácí trenér.

FK Jeseník – SK Sulko Zábřeh 2:3 (2:1)

Branky: 16. Plhák, 21. Bříza – 5. a 62. Nízký, 53. Antl.

Jeseník: Červenka – Janíček, Mráz, Kutal, Minka, Bráblík, Plhák (57. Bříza), Zrník (71. Cekuras), Vavrač (71. Kysela), Křivohlávek, Planý (57. Červeňák). Trenér: Libor Sláma

Zábřeh: Strnad – Lepka, Žanda, Nízký, Novák, Lukas, Žák (77. Janák), Holík (46. Sitta), Antl, Ratiborský, Nádeníček (88. Laštůvka). Trenér: Otto Jáně.

Další program víkendových zápasů krajského přeboru

Sobota 10.30 Mohelnice – Medlov, 17.00 Litovel – Bohuňovice, Rapotín – Šternberk, Želatovice – Brodek u Přerova

Neděle 17.00 V. Losiny – Kralice n/H, Lutín – Dolany, Ústí – Lipová