„Klukům to teď budu pouštět často. Byla to krásná akce, přesně tak, jak by to mělo vypadat,“ usmíval se hrající kouč, který devět minut před koncem převzal míč po autovém vhazování, udržel obránce na zádech a předal balon záložníkovi Filipu Studenému, který je o celých devatenáct let mladší.

„Naběhl jsem si mezi beky a křikl na něj, on mi to dal a pak už stačilo obstřelit gólmana,“ popsal branku na 2:0 kralický veterán.

Přitom už nemusel být vůbec na hřišti. „Chtěl jsem závěr zápasu dokoučovat z lavičky, ale náš předseda na mě volal, že ne, aby to nedopadlo jako s Litovlí,“ prozradil Gottwald.

To se v 80. minutě za stavu 1:0 pro Kralice vystřídal a jeho mužstvo nakonec prohrálo 1:2.

Proti Želatovicím šel ze hřiště až po uklidňujícím gólu, který sám vstřelil. Mužstvo sice ještě jednou inkasovalo, ale o body už nepřišlo.

„Máme hodně mladý tým. Snažím se je dirigovat z lavičky, ale ze hřiště mi to jde zatím o něco líp. I proto jsem nakonec šel na hřiště, i když původně už jsem hrávat nechtěl,“ řekl Gottwald, který si ještě v minulé sezoně jezdil přivydělávat fotbalem do Rakouska.

„Zdraví drží, tak proč ne. V Kralicích jsem ale původně hrát nechtěl. Maximálně někdy za béčko. Na druhou s klukama trénuju, hraju, běhám a fyzicky jsem na tom dobře. Takže to problém nebyl,“ poznamenal Gottwald.

Před prvním zářijovým zápasem proti Litovli to ale probral jak s předsedou, tak „radou starších“ v mužstvu.

„Předseda byl zprvu spíš proti, abych byl hrající trenér. Kluci ale byli spíš pro. Na tréninku mě vidí a usoudili, že na to pořád ještě mám a týmu můžu pomoct,“ konstatoval Gottwald, který si před lety zahrál i nejvyšší soutěže za pražské Bohemians a dva roky působil i v Jižní Koreji.

To ovšem bylo v době, kdy někteří jeho současní svěřenci ještě ani nebyli na světě. „Máme hodně mladých hráčů a někdy na to trochu doplácíme,“ uvědomuje si hrající kouč Kralic. Ty se Želatovicemi oslavily teprve třetí výhru v sezoně a v tabulce jsou třinácté.

„To, kde se momentálně pohybujeme, je asi reálný obraz, na co teď máme. Ale mám radost z kluků, že poctivě trénují. Jsme docela naběhaní a v koncích zápasů takzvaně nezdecháme. Na druhou stranu nám chybí trochu kvalita oproti týmům jako Šternberk, Zábřeh nebo Medlov. A taky zkušenosti, ale ty zkrátka musíme nabrat, a to je běh na dlouhou trať,“ ví dobře velezkušený Gottwald.

„Do konce podzimu máme čtyři zápasy, tak bychom rádi udělali nějaké body, tak abychom na jaře neměli problémy se záchranou,“ uzavřel.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 10. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru