V úvodním kole zdolali silnou Velkou Bystřici, když vstřelil rozhodující gól krátce před koncem Michal Čermák.

V úvodním kole nastoupili omlazení Hanáci proti mužstvu FK Velká Bystřice v jehož řadách hraje bývalý hráč Sigmy a Holice Ivo Lošťák.

Hanáci hrají tento ročník v olomoucké skupině a proto je pro ně každý zápas novou zkušeností. Hosté hrozili rychlými protiútoky a přesto to byli Hanáci, kteří šli ve čtvrté minutě do vedení. Uniknuvší Gábor nezištně přihrál volnému Cibulcovi, který pohodlně skóroval - 1:0.

Domácí se však dlouho z vedoucí branky neradovali, protože v osmé minutě srovnával za hosty David Lošťák. Hostující tým hrál od 19. minuty v deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Kroupa. To jim však nevadilo v tom, aby podnikali jeden útok za druhým.

Zápas tak byl rychlý, technický, plný ostrých zákroků a hrálo se nahoru dolů. Hráči si tak hned v úvodním zápase sáhli na dno sil. V 76. minutě rozehrávali domácí rohový kop a míč z hlavy Čermáka skončil za čarou brankáře Červeného.

Hráči Hané již do konce zápasu vítězství udrželi a tak v "nové" skupině urvali první tři body.

Haná Prostějov – FK Velká Bystřice 2:1 (1:1)

Branky: 4. Cibulec, 76. Čermák – 8. David Lošťák. Rozhodčí: Vachutka - Dömisch, Protivánek. ŽK: Krupička, Gábor - Andrýsek, Kroupa. ČK: 19. Kroupa po 2 ŽK (VB). Diváků: 80.

Sestava Hané Prostějov: Marák - Světlík, Ohlídal (46. Macourek), Čermák, Trnavský – Hladký (76. Zatloukal), Typner (90. Entner), Krupička, Jakub Novák (88. Jančiar) - Cibulec, Gábor. Trenéři: Daniel Kolář a Zdeněk Kaprál.

I.B TŘÍDA, SKUPINA B – VÝSLEDKY 1. KOLA:

Sokol Dub - SK Loštice 1923 2:1 (1:1), Haná Prostějov - FK Velká Bystřice 2:1 (1:1), Sokol Velký Týnec - Sokol Doloplazy 0:1 (0:0), TJ Smržice - Sokol Leština 3:2 (2:1), branky: 19. pen., 31. pen. a 90. Ivo Zbožínek – 5. pen. Šafář, 77. Kejík. SK Jesenec-Dzbel - FC Hněvotín 1:2 PK (1:0), branky: 12. Svoboda – 58. Škrabal. SK Slatinice - Sokol Kožušany 3:4 (0:2), Moravský Beroun - FK Šternberk B 5:2 (2:2). (zv, ol)