Proti soupeři z krajského přeboru měl divizní tým parádní nástup, když během deseti minut nasázel hostům tři branky a pak už si na hřišti prakticky dělal co chtěl. A to ještě domácí stačili řadu střeleckých pokusů zahodit.

„Ten rozdíl soutěží se projevil. Je to podobné, jako když my zase hrajeme proti někomu ze třetí ligy. Ale určitě jsem nečekal takový rozdíl ve skóre,“ prozradil úvodem Deníku šumperský kouč Pavel Tököly.

Hlasujte v anketě o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji. Začínáme okresem Prostějov.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra kraje. Hlasujte v unikátní anketě

„I přes výsledek ale Čechovice zanechaly z mého pohledu sympatický dojem, hosté chtěli hrát fotbal a nepřijeli s cílem jenom bourat, to se mi líbilo,“ konstatoval dále trenér divizního Šumperku, z jehož pohledu podal jeho tým spíše průměrný výkon.

„Rozhodlo, že jsme dali ty rychlé góly, ale na druhou stranu tam z naší strany bylo plno nepřesností, nervozity i špatné komunikace mezi hráči,“ našel na začátek přípravy chyby ve hře svých svěřenců Pavel Tököly.

Pro Čechovice je to naopak další vysoká porážka v zimní přestávce. Na konci ledna totiž prohrály 1:7 s divizní Viktorií Přerov.

Kromě tradičních jmen z podzimu představil FK Šumperk i jednu novou tvář, konkrétně Jakuba Slatinského, bývalého hráče Sigmy Olomouc, jenž naposledy působil v Kozlovicích. V podhůří Jeseníků je aktuálně zatím na zkoušku.

Zdroj: Lukáš Pergl

FK Šumperk – TJ Sokol Čechovice 9:0 (4:0)

Branky: Ostrovka 2, Slatinský, Skalský, Antl, Elšík, Stašák, Linet, vlastní

Šumperk: Bílý – Smrž, Liďák, Nováček, Horký – Morong, Slatinský, Ostrovka – Antl, Elšík, Skalský. Střídali: Kreizl, Šidlík, Stašák, Linet. Trenér: Pavel Tököly.