„V Určicích jsem léta hrával, byl jsem tam kapitán, takže jsem měl motivaci. Klukům jsem navíc slíbil do kabiny tatarák, což splním. Oni také plnili to, co jsme si řekli z taktického hlediska před zápasem,“ usmíval se kouč Konice.

Přitom to dlouho nevypadalo na tak drtivé vítězství. Úvodní poločas vyhrála Konice pouze 1:0 po trefě Jiřího Jašíčka.

„První poločas byl od nás slušný. Navíc jsme na jeho konci odmítli dvě tisíciprocentní šance na vyrovnání. Kdybychom alespoň jednu dali, tak bychom se mohli ve druhé půli pokusit duel zvládnout,“ přidal se k hodnocení trenér Určic Petr Gottwald.

Start druhé půle ale jeho svěřencům vůbec nevyšel a během tří minut vedla Konice po brankách Cetkovského a Pospíšila 3:0.

Určicím se povedlo snížit, ale pak je srazila chyba brankáře, po které přidal druhý gól v utkání Pospíšil a definitivně pečetil výhru 5:1 také druhou trefou v duelu Jašíček.

Šternberk - Kostelec na Hané (16.9.2023)
FOTO: Kostelec na Hané nestačil na Šternberk a prohrál už pošesté v řadě

„Jsem rád, že jsme se konečně prosadili z našich šancí a brejkových situací. Vítězství je zcela zasloužené, celých devadesát minut jsme byli lepší. Už v první půli jsme spalovali neuvěřitelné věci. Mančaft chci pochválit,“ řekl Ullmann.

Pro něj mělo utkání ještě jeden speciální náboj. „Z Určic pochází moje manželka, takže doma byla trošku hecovačka, že je jedu porazit. Ale říkal jsem jí také, že jsem vyhrál už tím, že jsem si ji vzal,“ prozradil Ullmann.

Konice tak poskočila na devět bodů. Určice mají pouze čtyři a jsou v tabulce třetí od konce. „Konice vyhrála zaslouženě. Byl to asi náš nejhorší zápas v mé určické historii. Stále bojujeme s marodkou, každý zápas to složitě skládám, točím posty, ale tentokrát se duel nepovedlo nikomu. Konice nás trestala v rychlosti a přímočarosti. Ve druhé půli už jsme to museli otevřít. Teď musíme doufat, že se kluci uzdraví, protože nás čeká náročný týden,“ říká Gottwald.

Krajský přebor má totiž na programu po víkendovém kole čtvrteční vložené zápasy.

Sokol Určice - Sokol Konice 1:5 (0:1)

Branky: 77. Halouzka - 30. a 82. Jašíček, 48. a 80. Pospíšil, 46. O. Cetkovský.

Rozhodčí: Vít - Svoboda, Ondráček. ŽK: Bureš, Piňos, Škrabaů - V. Cetkovský, Jašíček. Diváci: 150.

Určice: Sohlich - Horák, Gottwald, Bureš, Mariánek, Halouzka, Solano (66. Paul), Piňos, Škrabal (75. Krajíček), Němčík (58. Navrátil), Vaverka. Trenér: Petr Gottwald.

Konice: Kvapil - V. Cetkovský, Bílý, Bačovský (44. O. Cetkovský (88. Mostickyj)), Širůček, Schön, R. Krása (88. M- Drešr), Pospíšil, P. Krása, Jašíček (88. Mrňka), F. Drešr (34. Janeček). Trenér: Petr Ullmann.