„Přípravu děláme formou zápasů, jelikož na našem hřišti probíhá rekonstrukce. Absolvovali jsme tak jen jeden trénink na menším hřišti a tři přípravné zápasy," popisuje aktuální dění v klubu kouč Miroslav Krutovský. Ten potom také dodal, že jeho svěřenci nejdříve porazili Smržice 3:1 , potom uhráli remízu 3:3 v Kostelanech na Moravě a následně porazili 4:2 béčko Kostelce na Hané.

„Do toho si kluci dávají běhací individuály. V neděli nás čeká ještě jeden zápas s Klenovicemi. Doufám, že už konečně budeme hrát doma. V příštím týdnu už snad začneme trénovat na domácím hřišti," dodal.

A jelikož se už nová sezona s novou vyšší soutěží povážlivě blíží, je třeba tým posílit nejen tréninky, ale i pomocí čerstvé krve. „Na hostování se k nám vrátil gólman Aleš Dreksa, dotahujeme příchod útočníka Bernarda Boška a přidal se k nám Daniel Ritschel. Dále se nám po půlroce vrátil bývalý kapitán Tomáš Humpolíček, který byl pracovně mimo," konstatuje 40letý trenér.

„Některé další kluky pak ještě máme v hledáčku, ale to teprve uvidíme. Kvůli práci od nás pak odešel Ukrajinec Ivan Kushnir," doplnil ještě.

Prostějov - Sparta B (2.8.2023)
Jaroň řešil Karvinou, nakonec je v Prostějově: Mrzí, že nejsem v lize

Konečně otevřený fotbal?

Uplynulá sezona se borcům z vesničky na Prostějovsku s pouhými 550 obyvateli vydařila nad očekávání skvěle. Z celkového počtu 26 zápasů jich vyhráli 22 a skončili první o pět bodů před druhými Olšanami. Třetí, již nepostupující Vrahovice, pak za sebou nechali už o třináct bodů. Měli taktéž suverénně nejlepší útok i obranu, když celkové skóre znělo 104:23. Nyní ale v I. B třídě už může být všechno jinak.

„Doufám, že už ten fotbal bude otevřenější. Většina soupeřů v okresu, která k nám dojela, totiž většinou zalezla a bránila. Očekávám také větší rychlost a individuální kvalitu," predikuje Krutovský.

Chceme být konkurenceschopní

Do nového ročníku vstoupí Vícovští už příští neděli, kdy na svém hřišti přivítají desátý tým uplynulé sezony z Haňovic a o týden později pojedou tam, kde už to poměrně dobře znají. Jejich soupeřem se totiž v druhém kole stanou Olšany.

Oldřich Machala jako nový trenér HFK Olomouc v létě 2015
Oslavenec Machala: Nebáli jsme se. Za nás se chodilo na Sigmu, ne na soupeře

„Já osobně se těším na Hanou Prostějov a pikantní to nejspíš bude s Olšanami, které postoupily společně s námi z druhého místa. Naší ambicí je pak být konkurenceschopným týmem a pohybovat se v klidném středu tabulky. Když se nám bude dařit, budeme rádi a když ne, bude to alespoň fajn zkušenost," uzavřel Miroslav Krutovský.