„Prvních deset minut jsme do hry absolutně nenaskočili, za což jsme také byli potrestáni gólem ze standardky. Pak se ale vývoj otočil a už jsme byli jednoznačně lepší. Jediným dobrým hráčem soupeře byl Martin Hirsch z Nových Sadů. Myslím, že je výsledek 5:1 zasloužený," popisoval šestadvacetiletý borec průběh zápasu, ve kterém se prezentoval hattrickem během čtrnácti minut a posunul tak skóre z 1:1 na 4:1.

„První gól padl po přetaženém centru z půlky, po němž mi míč před branku výborně vrátil Jára Svozil a já střílel z malého vápna. Druhý padl po podobném centru. Stoper to odhlavičkovával z penalty přímo na mou nohu. Třetí padl po přímáku. Tečoval jsem míč hlavou, gólman mi ho vyrazil zase přesně na nohu a měl jsem před sebou prázdnou bránu," vysvětluje, jak k těmto jeho slavným okamžikům vlastně došlo.

A jak už bývá zvykem, ani pivínský střelec se nevyhne „trestu" ve formě určité pokuty v šatně. „Zatím nic neproběhlo, ale to přijde. Bude se jednat o pokutu ve formě alkoholu," směje se.

Vasil Kušej, Robert Bartolomeu, Jan Koudelka
Koudelka neměl hrát, už bez kapitánské pásky dal nakonec dva góly

Limit nemám, klidně dám ale přes 20 gólů

V minulé sezoně nastřílel David Trajer za pivínský Sokol patnáct branek a nyní, po pěti kolech a prakticky třech a půl zápasech, jich už má na svém kontě sedm. „Gólový limit jsem si nenastavil. Hlavně že se daří týmu a vyhrává se. Pokud by se ale zadařilo, tak bych jich chtěl nastřílet klidně i přes dvacet," říká sebevědomě.

A z jeho dalších slov pak vyplývá důvod, proč si tak věří. „Minule jsem těch patnáct gólů dal jenom za půl sezony. Pak jsem totiž přešel do Čechovic, kde jsem jich dal dalších šest," vysvětluje. Po postupu chtěl trenér Koláček, abych zůstal, ale já se nakonec vrátil. Je tam totiž Honza Šteigl, přes kterého bych se určitě prosadit nedokázal. Trénuji s nimi ale a jsme stále ve spojení," dodává.

Za postupem se neženeme

Po již těch zmíněných pěti kolech je nyní Pivín na prvním místě o skóre před Otaslavicemi a Horními Moštěnicemi. Jaké má vlastně tento neveliký klub letos ambice?

„Určitě se neženeme nikam za postupem. Myslím si, že kdyby se to skutečně povedlo, tak se tomu bránit nebudeme. Žádný útok na titul jsme ale ani náhodou nevyhlásili," vysvětluje.

Prostějov - Poruba
FOTO: Jestřábi padli v generálce s Porubou. Plážový hokej, říká Totter

Rád bych se podíval někam na misi

Kromě toho, že dává mnoho gólů za svůj klub, je David Trajer zajímavý ještě z jiného důvodu, kterým je jeho profese. Je totiž profesionálním vojákem.

„Mamka je zdravotní sestra u posádky v Prostějově, já tam k ní odmalička jezdíval a když jsem ty vojáky viděl, zalíbilo se mi to. Navíc jsem měl i spoustu kamarádů vojáků," popisuje důvody, které ho k tomuto přece jen lehce netradičnímu povolání dovedly.

„Určitě bych se rád někdy podíval na nějakou misi. Jsem ale členem posádky v Lipníku nad Bečvou a odtud je to poměrně těžké. Ještě mám ale jiný cíl. Před rokem jsem začal studovat vysokou školu a rád bych se posunul na vyšší místo. Aktuálně jsem totiž v armádě řidičem," uzavřel David Trajer.