Velký Týnec dával branku na 2:1 čtvrt hodiny před koncem. V tu chvíli viděl za urážky rozhodčího první červenou kartu hostující Petr Rajnoha. O chvíli později přišla málo vídaná druhá.

Domácí stále vedli a hostující vedoucí mužstva Jiří Mlčoch viděl nejprve žlutou kartu, když byl nespokojený s rozhodnutím hlavního rozhodčího. Podle zápisu o utkání následně na protest proti udělení žluté karty úmyslně polil hlavního rozhodčího tekutinou z picí láhve. Načež viděl červenou kartu a opětovně sudího polil a naznačil hození lahve po rozhodčím.

FC Dolany - Sokol Čechovice
KP: Určice mají první jarní bod, Čechovice i přes oslabení drží vítěznou sérii

Po udělení červené karty se vrátil do trenérské zóny a následně jej musel asistent rozhodčího vykázat. V 94. minutě opět vstoupil do zóny pro láhev s pitím a rozhodčí měl urazit.

Už bez vedoucího a v deseti lidech však gólem v 96. minutě rozhodl Ondřej Dostál o tom, že si Vícov odveze alespoň bod, čímž se na dvanáctém místě vzdálil poslednímu na tři body. Velký Týnec je i díky zisku bodu pátý.

Pro Vícov šlo již o čtvrtou jarní červenou kartu. V minulém utkání totiž byl vyloučen po dvou žlutých kartách Daniel Ritschel za kritiku rozhodčího a následný faul. V úvodním duelu jara pak za dva fauly musel předčasně do sprch Pavel Pliska. Oba dostali stopku shodně na jedno utkání.

Po středečním zasedání Disciplinární komise KFS Olomouc je jasné, že Rajnoha si nezahraje čtyři zápasy a vedoucí mužstva Jiří Mlčoch bude týmu chybět ve třech duelech a musí zaplatit 2 000 korun.

Nováček I. B třídy Vícov na jaře platil už několik pokut. V domácím utkání proti Moravskému Berounu napadl divák vyloučeného hráče hostů. Za to musel klub zaplatit 5 000 korun.

Utkání 4. kol první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Teplice, 20. srpna 2022, Ostrava. brankář Teplic Filip Mucha.
Odmítl Zlín či lídra. Mucha se vrátil domů. Chci zpět do ligy, hlásí brankář

O čtrnáct dní později si pak asistent rozhodčího stěžoval, že kolem postranní čáry chodili diváci s občerstvením a hrozilo střetnutí. Následně nebyl dostatečně zajištěn odchod hráčů a rozhodčích z hrací plochy a sudí museli kličkovat mezi diváky. Za to byla Vícovu uložena pokuta ve výši 3 000 korun.