Lipová měla na úvod sezony těžký los. Nejprve se nováček vypravil na půdu ještě v minulém ročníku divizního Ústí a padl 1:4. Ve druhém kole mířil tým z Prostějovska znovu na hřiště soupeře, tentokrát už ale dokázal zabodovat naplno.

„Bylo to zasloužené vítězství, domácí jsme přehrávali, měli jsme více šancí a ve druhém poločase jsme dvěma brankami na 2:0 a 3:0 rozhodli zápas,“ pochvaloval si trenér Lipové Pavel Růžička.

Hosté vedli po vlastním gólu opatovického Petra Strnadela, hned sedm minut po úvodu druhého poločasu zvyšoval vedení Lipové hlavičkou František Žilka. Důležitou třetí pojistku přidal po brejkové akci Radek Štěpánek, který se do týmu vrátil po angažmá v Rakousku.

„Hodně na něj spoléháme, že bude dávat góly. Doufám, že se mu bude dařit. Stejně jako ostatním v týmu,“ dodal trenér Růžička.

Opatovice se vzmohly už jen na snížení. Brankář Holásek sice zneškodnil penaltu, ale z dorážky uspěl David Krumpolc.

Lipová se po venkovní výhře těší na domácí premiéru v krajském přeboru v neděli od 16.30 proti Dolanům. „Bylo by vhodné potvrdit tři body z venku a přidat další na domácím půdě,“ uzavřel trenér Pavel Růžička.

Sokol Opatovice – SK Lipová 1:3 (0:1)

Branky: 66. Krumpolc – 43. Strnadel vl., 52. Žilka, 62. Štěpánek. Rozhodčí: Habermann – Brázdil, Perutka. ŽK: P. Klvaňa, Kurfürst, Strnadel – Horák, Žilka, A. Přikryl. Diváci: 68.

Opatovice: Sigmund – Kňura (46. Ryška), Rolinc, Novák, Chrastina, Krumpolc, Veselka, P. Klvaňa, T. Klvaňa, Kurfürst, Strnadel. Trenér: Michal Koláček.

Lipová: Holásek – Žilka, Takáč, Pekař, Milar – Horák, Holešinský (72. A. Přikryl), Palla (90. Moštěk) – D. Přikryl (83. Dostál), Štěpánek (77. Jamrich), Fialka (87. Novák). Trenér: Pavel Růžička.