„Finále bylo těžší, než jsme čekali. Ale počítali jsme s tím, že soupeř bude hrát v devíti vzadu a bude spoléhat na nákopy. V prvním poločase jsme se tam ale nemohli dostat a v druhém už naštěstí odpadli. Bylo to ale zase o šancích, které jsme spíše neproměňovali. Pohár ale nakonec máme a s tím jsme spokojeni," liboval si po zápase 29letý borec.

Ten hned po přestávce uklidnil svůj tým dorážkou bleskové útočné akce vzniklé ihned po rozehrání míče a v 72. minutě pak gólem na 3:0 už v podstatě o oosudu zápasu rozhodl definitivně.

„Už v prvním poločase jsem měl dát jednu šanci, kdy jsem přestřelil z malého vápna. Pak tam ještě byla hlavička, kterou jsem také nezamířil přesně. U prvního gólu jsem to dorazil tvrdostí a druhý mi nachystal Jáša (Jiří Jašíček, pozn. red.) na zadní tyč," popisoval ale skromně.

Dá se říci, že čechovický fotbal právě teď zažívá svůj zlatý věk. Po historickém postupu do krajského přeboru dlouho vedl tabulku a nyní atakuje vynikající třetí místo. Výhra v krajském poháru a pro změnu zase historický postup do předkola MOL Cupu tento úspěch jenom završila.

„Už loni jsme byli v euforii. Letos vlastně také a pohár k tomu je už jen taková perlička. Chtěli jsme tu radost dopřát hlavně trenérovi, který tady končí po pěti letech. Doufám, že příští týden dotáhne na to konečné třetí místo a pak to společně ještě pořádně oslavíme. A potom si také budu přát, aby nám v tom předkole nalosovali nějakého zajímavého soupeře." říká s úsměvem.

„Mohlo to ale letos být ještě mnohem lepší. Měli jsme totiž hodně zraněných a nebyli jsme vždy v plné sestavě. Kdyby klaplo i toto, mohli jsme možná bojovat i o první místo. Holt se o to musíme pokusit příští rok," dodal na závěr Ondřej Kadlec.

Předávání olomouckého krajského poháru vítězům z Čechovic | Video: Deník/David Kubatík