PB SCOM krajský přebor muži Olomouc

9. kolo:

Brodek u Přerova - Mohelnice 1:0

Branka: 81. Omelka.

David Chuda (trenér Brodku): „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a hrozili jsme z pěkných akcí a také ze standardních situací. Bohužel šance J. Kudličky, Krátkého a Zedka zůstaly neproměněny. Postupem času se hra vyrovnala a i soupeř začal hrozit, kdy využil své výškové převahy. Druhý poločas připomínal spíše boj než fotbal. Šancí bylo velmi málo na obou stranách a hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Když už to vypadalo na dělbu bodů, tak si vzal slovo Složil, který krásnou individuální akcí po pravé straně obehrál dva protihráče a pěkným centrem vyzval ke skórování střídajícího Omelku, jenž se z voleje nemýlil a v Brodku tak vypukla nefalšovaná radost - 1:0. To vše v 81. minutě. Konec utkání jsme si pohlídali a připsali si tak další tři body. Herně to nebylo ideální, ale je potřeba uznat i kvalitu soupeře a Mohelnice má velmi solidní a zkušený tým. Mám velkou radost, že se nám podařilo natáhnout naši povedenou sérii. Z posledních šesti utkání jsme získali šestnáct bodů a vytáhli jsme se v tabulce na krásné 4. místo. Nejlepší na tom všem je, že se můžeme v týdnu v klidu připravit na souboj s lídrem, když v neděli zajíždíme do Čechovic. Pokud dobře potrénujeme a zůstaneme zdraví, tak určitě nejsme bez šance. Za dnešní přístup a bojovnost si kluci opět zaslouží palec nahoru.“

Medlov - Jeseník 1:1

Branky: 26. Kasal - 36. Furik.

Zdeněk Bartoněk (hráč Medlova): „Nedělní utkání s Jeseníkem mělo dobrý náboj. Soupeř má hodně mladých, běhavých hráčů, což nám v prvním poločase dělalo trošku problémy a soupeř byl herně trošku lepší. I přesto jsme se dokázali prosadit jako první, kdy z trestného kopu krásně zamířil Patrik Kasal. Škoda, že Jeseník dokázal do poločasu srovnat. Druhý poločas jsme zase byli o něco lepší my a měli jsme i několik dobrých příležitostí, párkrát cinkla i branková konstrukce, nicméně další gól už nepadl. Bereme tak bod a doufejme, že z Mohelnice dovezeme tři.“

Libor Sláma (trenér Jeseníku): „Do Medlova jsme se těšili. Věděli jsme, že to je dobré mužstvo, které chce hrát fotbal, což nám sedělo. Měli jsme dobrý nástup do utkání, byli jsme organizovaní, namotivovaní, ale udělali jsme hloupou chybu - ruku na hranici dvaceti metrů. Věděli jsme, že Kasal je nebezpečný hráč a potrestal nás z přímého kopu, kdy to zakroutil na přední tyč a brankář Červenka neměl šanci. Potom jsme byli nervózní a bylo to uhádané z naší strany směrem k rozhodčímu. Snažil jsem se kluky uklidnit, ať se věnují hře, protože když jsme se hádali a byli jsme ukřivdění, tak jsme vůbec nehráli. Nakopl nás vyrovnávací gól Furika, který vystřelil asi z pětadvaceti metrů, ale bylo to po chybě gólmana. V kabině jsem kluky nabádal, aby vydrželi v nasazení a věřil jsem, že gól z nějaké ojedinělé šance můžeme dát. Medlov hrozil ze standardek, také trefil dvě břevna a byl nebezpečný. S bodem i s výkonem jsem spokojený. Kluci tam nechali všechno.“

Dolany - Želatovice 0:1

Branka: 76. Koplík.

Vojtěch Pospíšil (trenér Dolan): „Chtěli jsme potvrdit středeční výhru z derby s Bohuňovicemi. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a chodili do brejků. Měli jsme tam pěkné šance, kdy se Seibert, Macháček a Outlý dostali ke střele. Želatovice podržel brankář. Soupeř měl nacvičené nebezpečné standardky, tam zase podržel brankář nás. Druhý poločas jsme už hráli více zataženě, nedařil se nám přechod do útoku, nemohli jsme se dostat do šance a branku jsme neohrožovali. Inkasovali jsme ze standardky a soupeř už si utkání zkušeně pohlídal. Naopak nás tam ještě podržel brankář při dvou šancích z boku. Tři body a asi ani bod jsme tedy získat nemohli.“

Jiří Jemelka (trenér Želatovic): „První poločas tohoto utkání, dle mého, byl v naší režii a pokračovali jsme ve výkonech z předešlého zápasu. Hráli jsme v pohybu, dobře jsme kombinovali a domácí jsme k míči moc nepouštěli. Problém ale teď máme v poslední části hřiště, kdy nejsme tak přesní v koncové fázi a nedohráváme slušně rozjeté akce do gólových situací. Druhý poločas pokračoval v tom samém duchu, jen nám začalo dělat problém čím dál více rozbité hřiště a taky domácí začali hrát na vyšší obrátky. Utkání jsme nakonec dokázali dovézt do vítězného konce a dle mého názoru zaslouženého. Hra se zvedá, musíme v tom pokračovat v dalších utkáních, nic jiného nám taky nezbývá po velice špatném vstupu do sezóny.“

Rapotín - Litovel 1:1

Branky: 43. Novotný - 83. Smrček.

Jiří Kohout (trenér Rapotína): „Obě mužstva měla v nohách těžké středeční utkání a byla znát i absence důležitých hráčů na obou stranách. Přesto jsme měli k dispozici zkušenější hráče než soupeř a utkání bychom měli zvládnout. Nicméně se nám opakoval scénář z předchozích zápasů, kdy jsme ztratili dobře se vyvíjející utkání v závěrečných minutách. Obě mužstva si na těžším terénu pomohly brankami ze standardek, my se nacházíme v určitém útlumu, kdy neproměníme veliké brankové příležitosti a pak máme svěšené hlavy, že nás to stálo výsledek. Pozitivní je, že si je dokážeme vytvořit, je otázkou času, kdy to tam začne padat a mužstvo se zklidní. Klukům moc věřím a doufám, že v týdnu přijde impulz, který nám pomůže do vyšších pater tabulky.“

Zdeněk Pospíšil (trenér Litovle): „Do utkání jsme vstoupili špatně, nebyl tam pohyb, špatné nahrávky, chyběla bojovnost. Bylo to způsobené i tím, že jsme museli improvizovat, protože někteří hráli na postech, na které nejsou zvyklí. Chyběli nám například Kučera, Jindra či Dragon a další. Soupeř měl čtyři čisté gólovky, ale využil pouze jednu ze standardky. Ve druhé půli jsme to změnili a v 84. minutě jsme rovněž ze standardní situace vyrovnali. S výsledkem jsem vzhledem k okolnostem spokojený. Hrálo se na těžkém terénu, první poločas byl soupeř lepší, potom jsme si i my šance vytvořili, takže bod asi zasloužený.“

Čechovice - Bohuňovice 1:1

Branky: 45. Kopečný - 28. Kopecký.

Lukáš Koláček (trenér Čechovic): „Je to pro nás ztráta. Věděli jsme, že jsme schopni na výkon ze Zábřehu navázat, ale opak byl pravdou. Duel s Bohuňovicemi nás nezastihl v dobrém rozpoložení, možná to bylo kulminací únavy z anglického týdne. Od začátku jsme tahali za kratší konec, chyběla mi od našich hráčů kvalita, možná i klid, přehled. Bylo to zbrklé. Až závěrečná desetiminutovka, kdy jsme soupeře zamkli a vytvořili si tři brankové příležitosti, které jsme nedokázali proměnit. Remíza je zasloužená a Bohuňovice mě překvapily, jak hrály organizovaně na to, v jaké se nachází situaci.“

Lutín - Konice 3:3

Branky: 7. Skoumal, 25. Los, 30. Vymazal - 19. Bílý, 37. Jašíček, 54. z pen. Jašíček.

Petr Ullmann (trenér Konice): „Hráli jsme sice na půdě posledního Lutína, ale kluky jsem upozorňoval, že ve svém středu má zkušené hráče. Dlouhodobě to tam táhne Tomáš Los. Hlavně v prvním poločase se to pro nás nevyvíjelo dobře. Kluky jsem stejně jako v Kostelci upozorňoval na začátek, ale opět jsme v sedmé minutě z prvního rohu inkasovali. V desáté jsme měli možnost penalty, kterou jsme neproměnili. Z rohu jsme sice potom vyrovnali, ale pokračovali jsme v lehkovážné hře a svými chybami jsme nabídli Lutínu vedení 3:1, když jsme dostali dvě laciné branky. Naštěstí se nám podařilo stav do poločasu zkorigovat. V kabině byla bouřka, prostřídali jsme a ve druhé půli se potvrdilo, co jsme věděli, že Lutín na tom není dobře fyzicky. Už to bylo z naší strany jednoznačné, soupeře jsme přehrávali. Měli jsme po jasném faulu další penaltu, kterou už Jašíček proměnil a vyrovnal. Od 65. minuty to byla hra na jednu bránu. Měli jsme dvě vyložené šance, jenže například v devadesáté minutě po centru Patrik Krása přestřelil hlavou prázdnou bránu z malého vápna. Beru to jako ztrátu dvou bodů než zisk jednoho.“

V. Losiny - Kostelec 1:1

Branky: 90. Šinogl - 19. Abrahám.

Milan Grézl (sekretář Velkých Losin): „V zápase s nováčkem jsme odehráli jedno z nejhorších utkání snad za poslední dva roky. Trochu se pod to podepsal těžký terén, ale od začátku to vázlo ve všech řadách. Přihrávky, které jindy dávají hráči i poslepu, adresáty nenacházely, v útoku nikdo nenašel odvahu ke střelbě, centry i rohy končily převážně na hlavách obránců. Hosté se zaslouženě ujali vedení po několika nepřesnostech v naší obraně. Obránci odskočil míč a Abrahám, který původně stál v ofsajdové pozici, prostřelil z úhlu na bližší tyč Hatalu. Naše trápení pokračovalo až do konce s jedinou výjimkou, tou byl v poslední minutě výborný centr Barčíka, na který si naběhl Šinogl a před brankářem dokázal hlavou usměrnit míč do sítě. Bídný výkon našich neomlouvá ani absence některých důležitých hráčů v sestavě. Bod je z takového zápasu skoro výhra. To ještě můžeme poděkovat soupeři za zahozené šance a Hatalovi, za jeho důležité zákroky.“

Lubomír Keluc (trenér Kostelce): „Soupeř dal v devadesáté minutě překrásnou branku. Po centru ze strany tam Šinogl naběhl a trefil roh brány. My i soupeř jsme se trefili jednou do branky. Jinak jsme předvedli zodpovědný výkon, Losiny si nevytvořily za devadesát minut jedinou vyloženou šanci. My nedokážeme vyřešit brejkové situace 4 na 1, 3 na 2, 2 na 1, které se opakují třeba pětkrát a my si z toho nevytvoříme nic. To je důvod, proč jsme si neodvezli z Losin tři body, ale máme jeden. Asi je ta remíza zasloužená. Není to pro nás ztráta ani zisk.“

Zábřeh - Lipová 2:4

Branky: 75. Nízký, 88. Nízký - 2. Klimeš, 19. Vyhlídal, 25. Přikryl, 48. Klimeš.