FOTO+VIDEO: Litovel obrala druhý Kostelec a žije. Hosté: Byli jsme trapní

Branky: 48. Rýznar, 70. Charvát, 82. Ševčík - 69. Cibulka.

Jiskra Rapotín - Sokol Konice
FOTO+VIDEO: Fotbalový Rapotín porazil Konici a slaví záchranu v kraji

Lutín - Mohelnice 0:2

Branky: 58. Kuba, 70. Kuba.

Petr Mrázek (trenér Lutína): „Je to velké zklamání, věřili jsme, že vyhrajeme, ale nepovedlo se to a prohráli jsme zaslouženě, což je potřeba uznat. První půlka byla ještě v rámci možností dobrá, ale Mohelnice byla lepší takticky i individuálně. Jsem zklamaný z výkonu, neměli jsme šance, soupeř jich měl více. Roman Kuba hrál první poločas stopera, pak se posunul do útoku a my jsme na to vůbec nezareagovali u těch gólů. Udělal stejnou kličku, stejný pohyb. Nebyl u něj hráč. Utkání jsme navíc museli přesunout na sobotní dopoledne, protože odpoledne tady bylo kácení májky, což je priorita a ten termín také nebyl ideální.“

Dolany - Čechovice 1:3

Branky: 17. z pen. Foukal - 6. Haluza, 35. Haluza, 83. Petržela.

Zdroj: Sokol Čechovice

Lukáš Koláček (trenér Čechovic): „Jsem rád, že jsme utkání zvládli za tři body a svěřencům bych chtěl poděkovat za výkon, který se mi vcelku líbil. Měli jsme dobrý vstup do utkání. Hned jsme šli do vedení po krásné kombinaci. Po celou dobu utkání jsme byli lepším týmem, drželi jsme míč, dobře jsme kombinovali. Druhý gól padl po pěkné výstavbě hry odzadu, kdy jsme překonali rychle obranný val soupeře a průnikovou přihrávkou jsme uvolnili Haluzu, který nájezd proměnil střelou na zadní tyč a korunoval svůj dobrý výkon. Předcházelo tomu ještě srovnání domácích z penalty. V první fázi jsem si říkal, že to není penalta, ale pak jsem názor přehodnotil. Druhý poločas jsme udrželi tempo a kvalitu hry. Vzadu jsme byli organizovaní a snažili jsme se uskákat vysokého útočníka Pospíšila. Domácí měli jednu příležitost za stavu už 3:1, po centru ale netrefil útočník bránu. Dolany to otevřely, hrály na riziko a my jsme měli rychlé protiútoky, ale gól už nepadl. Pro nás je to důležitá výhra, protože se držíme ve hře o nejvyšší mety. Pro fanoušky je super, že je pořád o co hrát. Chtěl bych tedy pozvat příznivce Čechovic na poslední domácí utkání proti Lutínu.“

Lipová - Bohuňovice 1:2

Branky: 84. Musil - 22. Fryčák, 45+3. Kožuch.

Zbyněk Krejčí (trenér Bohuňovic): „Jeli jsme do Lipové, abychom urvali nějaké body a nemuseli se spoléhat na druhé. Měli jsme k dispozici dva náhradníky a hned v šesté minutě jsme museli střídat kvůli zranění. Z naší strany tam bylo nasazení, bojovnost a podařilo se nám vstřelit první gól. Celkově byl zápas na šance vyrovnaný. My jsme zvyšovali na 2:0 ještě před přestávkou, soupeř snížil až dvanáct minut před koncem. Do další šance už se ale nedostal. Bojovností jsme šli výhře naproti a zaslouženě jsme byli o gól lepší. Je pro nás úleva, že jsme definitivně zachránění. Můžeme hrát uvolněně a zahrát si fotbal.“

Zábřeh - Želatovice 1:0

Branka: 17. Kreutz.

Zdeněk Opravil (trenér Zábřehu): „Chtěli jsme vyhrát, abychom měli jistotu, že nespadneme. Podle toho jsme k tomu přistoupili. Kluci strašně moc chtěli a bojovali. Ukázalo se však, kde máme slabinu, což je v zakončení. Měli tam stoprocentní šance Puchr, Smékal, Podhorný, ale nikdy jsme netrefili bránu. Zápas byl bojovný, Želatovice mají dobrý mančaft, snažily se hrát fotbal a nám dělal velké problémy Matušík. Soupeř měl také šance, ale nedohrávali přečíslení a při samostatném úniku netrefil bránu. My jsme dali gól po akci Romana Puchra, který dal přihrávku před prázdnou bránu. Nechtěli jsme potom dostat gól a uzpůsobili jsme tomu taktiku, že jsme hráli více zezadu. Podržel nás brankář Toman, když vytáhl hlavičku, potom ještě Matušík trefil v závěru ze standardky břevno. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože jsme měli v hlavách, že nevyhráváme a nedáváme góly, přestože si šance vypracováváme. Doufám, že z kluků spadne deka a uvolní se.“

Jiří Jemelka (trenér Želatovic): „Za dnešní zápas musím klukům poděkovat, vzhledem k situaci, která nás postihla hned na začátku zápasu. Už ve 3. minutě se nám zranil Lukáš Dlouhý a v 5. minutě Roman Goldemund. Na lavce jsme měli jen dva hráče a ti šli tedy hned do hry, i když oba a ještě někteří na hřišti absolvovali i zápas předchozí den. Trvalo nám asi patnáct minut, než jsme se dokázali srovnat se změnou postů a bohužel v této fázi jsme dostali branku na 0:1. Od nějaké 30. minuty, kdy si to zase "sedlo" už to bylo zase jen o tom, jestli se nám podaří dát branku, či ne. Do poločasu se nám to nepodařilo. O přestávce jsme si řekli, že musíme pokračovat ve hře, kterou hrajeme, být kombinačně silní a šance se dostaví. Druhý poločas byl z mého pohledu jen o dobývání branky Zábřeha a hrálo se jen na jednu branku do hlubokého bloku domácích. Hned v prvních minutách jsem měli obrovskou šanci, kterou jsme opět neproměnili. Nastřelili jsme břevno z trestného kopu, domácí zatlačili až před jejich šestnáctku, ale bohužel nic z toho. Chybí mi tam větší dravost na posledních metrech, větší odvaha, s tím se bijeme delší dobu.
Prohráli jsme, ale pro mne je velké pozitivum postupný návrat dlouhodobě zraněných kluků, kteří nám moc chybí. Robin Zehnalek, Martin Rybka a Roman Goldemund nám chyběli, ať už na hřišti, tak v kabině. Věřím, že se brzy vrátí do své obvyklé formy a bude to pro nás velké posílení do další sezony.“

V. Losiny - Jeseník 2:1

Branky: 23. Hilbert, 57. Žák - 80. Planý.

Fotbalisté Velkých Losin překazili Jeseníku postupové oslavy.
OBRAZEM: Oslavy se odkládají. Jeseník padl ve Velkých Losinách

Medlov - Brodek u Přerova 2:0

Branky: 5. z pen. Kasal, 93. Mikuta.

Zdeněk Bartoněk (hráč Medlova): „V nedělním utkání nás čekal Brodek, o kterém jsme veděli, že hraje důrazný, běhavý fotbal. To se potvrdilo. Hned v úvodu nás podržel brankář Zmund, když na něj po mé chybě postupoval sám hráč soupeře. Pak nás sice poslal hned v 5. minutě z penalty do vedení Patrik Kasal, ale Brodek byl lepším týmem až zhruba do patnácté minuty. Poté se ale karta obrátila a my si začali vytvářet dobré příležitosti. Poločas mohl skončit klidně 3:0, všechny šance však bohužel zůstaly neproměněny. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako konec toho prvního. Do šancí jsme se dostávali, ale gól ne a ne přijít. Proto nám dělala vrásky každá nadějná situace hostů. Naštěstí žádná tutovka z jejich strany nepřicházela. Když už se zdálo, že utkání skončí nejtěsnějším rozdílem, sehráli chytře standardní situaci Patrik Kasal s Šimonem Michalikem, po které pečetil vítězství do prázdné branky Mikuta. Dvě kola před koncem tak stále živíme naději na bednu.“

David Chuda (trenér Brodku): „Vstup do utkání se nám povedl, vytvářeli jsme si šance a měli jsme jít do vedení. Bohužel to bylo přesně naopak, zbytečně jsme faulovali v pokutovém území a soupeř se z nařízené penalty dostal do vedení. V našich stoprocentních šancích, kdy jsme šli sami na bránu, neuspěli Složil, Mlčoch ani Kytlica. Poté se hra srovnala a Medlov byl nebezpečnější. Ještě ve 30. minutě měl příležitost Zedek, ten šel také sám na bránu, ale ani on neuspěl a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Druhý poločas byl z naší strany horší. Už jsme se nedostávali do tolika šancí a spíše mohl udeřit Medlov. Skórovat měl po pěkné akci Kudličky Mlčoch, ale opět zvolil špatné řešení. Ani při závěrečné hře vabank jsme centry z kraje nevyužili a když Bundilova střela neskončila v bráně, přišel v 93. minutě trest v podobě druhé branky Medlova. Dnes budu ke svému týmu kritický. Medlov vyhrál zaslouženě. My jsme nevyužili jasné šance v úvodu utkání a naopak jsme soupeře posadili na koně hloupými chybami. Bohužel jsme tohle důležité utkání prohráli a pokud to myslíme vážně s umístěním v top trojce, tak musíme doma porazit Dolany a poté vyhrát v Lutíně. Zmobilizujeme tedy poslední síly a dáme do toho vše. Přeji si tuhle povedenou sezónu zakončit vítězně! Je naší povinností pro to udělat vše, co je v našich silách.“