„Uhráli jsme 29 bodů, což je možná i nad plán. Poslední dva venkovní zápasy máme za šest bodů, takže spokojenost. Čekali jsme, že to v Kralicích bude těžký zápas, protože se hodně zvedly. Ten výsledek 6:1 se odvíjí od toho, že nám tam spadlo skoro vše,“ nezastíral mohelnický brankář Petr Večeř.

Ten byl navzdory vysokému gólovému rozdílu jedním z klíčových hráčů svého týmu. Kralice totiž zahájily utkání velkým tlakem a Večeř musel během úvodní čtvrthodiny vytáhnout několik těžkých zákroků.

Jednou mu pomohlo i štěstí, když Gábor z dobré pozice trefil tyč. „To jsem ani pořádně neviděl. Vyletělo to zpoza hráče. Tu tyčku ale trefil z venku, takže to nebylo tak nebezpečné,“ všiml si mohelnický gólman.

Po několika domácích šancích se Mohelnice v 16. minutě dostala poprvé do nebezpečné akce a hned z toho byl gól, který si sám vstřelil kralický obránce Němčík. Vedoucí branka domácí tým hodně zasáhla a Mohelnice pokračovala v lekci z efektivity.

„Prvních deset minut rozhodlo. Oni na nás vletěli, ale naštěstí jsme to přežili a naopak dali ze všeho gól,“ těšilo Večeře.

Naopak domácímu týmu se ve zbytku utkání naprosto rozpadla obrana a na konec z toho vznikl těžký debakl.

„Úvodní desetiminutovka rozhodla celý zápas. Když nedáte čtyři tutovky a z jedné chyby dostanete gól a pak hned další dva, tak je po zápase. Děláme v obraně individuální chyby. Někteří hráči s ní nemají tolik zkušeností, tak to tam nějak lepíme,“ uvedl kralický kouč Lukáš Krobot, který mužstvo provizorně převzal na závěr podzimu po Davidu Kobylíkovi.

FC Kralice na Hané – FK Mohelnice 1:6 (0:3)

Góly: 70. Skalník – 16. Němčík vl., 29. Kloss, 32. a 59. Marák, 87. Kožela, 89. Kuba. Rozhodčí: Šteier – Kašpar, Kylar. ŽK: Nečas, Petržela – Nantl. Diváci: 110.
Kralice: Flajzar – Prokop, Troneček, Hlačík, Němčík – Blahoušek, Přikryl (59. Petržela), Gábor (88. Zatloukal), Répal (79. Vincourek) – Nečas, Cibulka. Trenér: Lukáš Krobot.
Mohelnice: Večeř – Šváb (79. Dunovský), Knýř, Najman, Havlíček – Kožela, Klimeš, Kuba, Nantl (69. Srdýnko) – Marák – Kloss (62. Šmíd). Hrající trenér: Roman Kuba.