"Soupeř byl lepší, proměnil šance," uznal porážku trenér hostů Marian Ševčík. Šancí měli domácí na tři zápasy. V prvním poločase měl na noze tři branky Zdeněk Švéda. Poprvé nastřelil loňský nejlepší střelec okresního přeboru horní tyč, podruhé ho vychytal brankář Šuta a úspěšný byl teprve potřetí, když mu střela nesedla, ale gólmanovi proklouzl míč pod rukou – 1:0.

"Bohužel jsme nedali gólovky, z toho pramenila i naše nervozita. Pro kluky to byla velká premiéra a bylo to cítit, v prvním poločase nám vázla kombinace a byla tam nepřesnost," komentoval první dějství brodecký lodivod Vít Hochman. Jeho svěřenci se dočkali premiérové trefy až krátce před poločasovým hvizdem.

2. kolo okresního přeboru: Kostelec na Hané - Jeseník
FOTO a VIDEO: První bod v kraji po 66 letech. Kostelec s Jeseníkem bez branek

Výraznou změnou byl ve hře domácích poločasový příchod Janury. Útočné rejdy Brodku získaly na nebezpečnosti, právě střídající Janura mohl dát krátce po příchodu na hřiště rozdílový gól. Následně mohl skórovat i Švéda, ale gólman Šuta držel akcie svého týmu nad vodou. Hosté se mohli dočkat nečekaně vyrovnání po individuálním uvolnění Nykolyshyna, ale vychytal ho Vystavěl. Zlom přišel z následného protiútoku, kdy po sólové akci Švédy zachoval chladnou hlavu Janura a uklidil míč k tyči – 2:0. Brodečtí se uklidnili a ve zbytku utkání už bylo pouze otázkou, kolik dalších branek přidají. Nakonec to byly pouze dvě, protože pavlovický brankář Šuta dalších několik loženek zlikvidoval. Radost dal brodeckým fanouškům třetí gól, po krásné akci po ose Grulich, Dvořák a zakončující Janura – 3:0. Poslední trefu zařídil Dvořák, který si krásným lobem gólovou tečku za svým vystoupením zasloužil.

"Ve druhém poločase po příchody Janury, který doplnil osamoceného Švédu, se naše převaha zvýraznila. Janura dal dva góly a vybojoval spoustu míčů. Mohli jsme vyhrát i mnohem vyšším rozdílem. Jsem z výkonem ve druhé půli spokojený," hodnotil Vít Hochman.

2. kolo krajského přeboru: Kostelec na Hané - Jeseník
Ohlasy z KP: Lipová si vyšlápla na Mohelnici, Konice na Želatovice

Odpovídající výsledek uznal i hostující kouč. "Brodek hrál dobře. Hodně běhali a byli agresívní. Nám nehrál střed zálohy, jejich kapitán si tam dělal co chtěl. Dával jim balóny kam potřebovali a to bylo rozhodující," komentoval druhou porážku v sezóně trenér Ševčík s tím, že pro Pavlovice začne ročník až třetím zápasem. "Vrátí se nám nějací kluci z dovolené a chtěli bychom už vyhrát," uzavřel hostující kouč.

Pavlovičtí hostí v dalším kole regionálního rivala z Újezdce. Brodečtí vyjedou za dalším bodovým ziskem do nedalekých Vrchoslavic. Oba zápasy se hrají v neděli 21. srpna od 16.30 hodin.

Sokol Brodek u Prostějova – Sokol Pavlovice u Přerova 4:0 (1:0)

Branky: 38. Švéda, 59. a 64. Janura, 75. Dvořák.

Rozhodčí: Vičar – Vachutka, Antoníček. ŽK: 51. Janura, 58. Bureš, 74. Zatloukal – 52. Běhal. Diváků: 110.

Brodek u Prostějova: Vystavěl – L. Frys, O. Frys, Bureš, Zatloukal – P. Matoušek (82. Kodzik), J. Matoušek, Kediulych (46. Janura), Dvořák (87. Jelínek) – Grulich, Švéda (62. Nehera). Trenér. Vít Hochman.

Pavlovice: Šuta – Zavadil, Grečmal, Běhal, Patrik Talla (71. Šerý) – A. Navrátil 62. Nevtípil), Nykolyshyn (71. Savko), Mikeš (62. M. Navrátil), Petr Talla – Pekař, Mohapl. Trenér: Marian Ševčík.