Předchozí sezonu dokončila Lipová v klidném středu tabulky, v té letošní však dominovala od samého začátku do konce.

„Před sezonou se nám podařilo přivést čtyři pět kvalitních fotbalistů. Chtěli jsme hrát na špici soutěže, že se to ale povedlo takhle, s tím jsme maximálně spokojeni,“ hodnotil trenér Pavel Růžička.

Aby také ne. Jeho tým získal 66 bodů a s luxusním náskokem triumfoval před dvojicí největších rivalů z Čechovic a Lipníku nad Bečvou.

Fotbalisté Lipové v posledním utkání sezony potvrdili stoprocentní úspěšnost na domácí půdě, když přehráli Protivanov 4:1 a po třinácté domácí výhře za sebou převzali pohár pro vítěze I. A třídy, skupiny B.

„Parádně jsme si to užili. Se sezonou panuje opravdu velká spokojenost. Až na nějaké dvě tři výjimky – podzim v Kojetíně a letos v Určicích,“ vzpomínal trenér Růžička na ojedinělé nezdary.

Nejlepším střelcem týmu byl Radek Štěpánek, který za 14 zápasů nasázel 15 branek. „Na podzim nám svými góly hodně pomohl, v zimě ale odešel do Rakouska,“ konstatoval kouč. „Na jaře se pak střelecky dařilo hlavně Tomáši Fialkovi. Byl to od nás ale spíš kolektivní výkon,“ hodnotil trenér SK Lipová.

Vrací se zlaté časy?

Klub s pestrou minulostí se tedy vrací na scénu. Lipová se na přelomu tisíciletí probojovala do divize a poté odehrála i čtyři sezony v Moravskoslezské fotbalové lize. Jenže v roce 2008 přišel konec podpory ze strany Sigmy Olomouc a sešup do I. B třídy. Teď už je ale v Lipové znovu fotbalová horečka.

„Dík patří sponzorům, vedení i všem hráčům a také našim fanouškům,“ nezapomněl kouč Růžička na příznivce. Na jejich podporu bude tým z Lipové sázet i v nadcházející sezoně.

„Nečeká nás nic lehkého, ale věřím, že se nám podaří vhodně doplnit kádr o dva tři hráče a že budeme hrát důstojnou roli v krajském přeboru,“ říká trenér.

„Chceme dát šanci klukům, kteří si to vybojovali. Věřím, že se nám povede udržet týmový duch,“ dodal Pavel Růžička.

Milníky SK Lipová

1995 – vítězství v I. A třídě

2000 – druhé místo v krajském přeboru a postup do divize

2004 – triumf v divizi a postup do Moravskoslezské fotbalové ligy

2006 – páté místo v MSFL

2008 – konec podpory ze strany Sigmy Olomouc a sestup do I. B třídy

2014 – vítězství v I. B třídě

2019 – suverénní triumf v I. A třídě a postup do krajského přeboru