V uplynulé sezoně krajského přeboru se Lipová umístila na 7. místě a z top pětky ji vyřadil až nepovedený závěr ročníku. Ve svém kádru navíc měl klub nejlepšího střelce celé soutěže Jakuba Vyhlídala, který nasázel 22 branek. Jenže o toho tým přišel. Zamířil do divizních Kozlovic.

Stejně tak v Lipové nepokračuje zkušený Lubomír Machynek. Borec s druholigovými zkušenostmi dorazil teprve v zimě, ale nyní obléká dres Velké Bystřice. Obdobně v klubu skončil také další zkušený hráč Pavel Hloch. A to nebylo vše.

Tomáš Holásek je v Čechovicích, Tadeáš Kosek ve Vysočanech, Sebastian Palla v Rakousku, Adam Klimeš a David Holub v Kostelci na Hané a Marek Bačovský v Konici. Velký výčet.

Sokol Bělotín - Sokol Čechovice
KP: Určice padly v důležitém boji, Lipová i Konice mají bod, Čechovice znovu nic

„Někteří kluci odešli do konkurenčních klubů a my jsme kádr dávali během prázdnin těžko dohromady. Nebylo to jednoduché a nebyli jsme v dobré situaci. Týden před sezonou jsme začínali a na tréninku nás bylo sedm. Reálně jsme řešili, že nebudeme v krajském přeboru pokračovat,“ potvrdil trenér Lipové Pavel Růžička.

Tady ale vstoupila do hry mimo jiné možná pokuta za odhlášení z krajského přeboru, která podle Rozpisu soutěží činí 80 tisíc korun. „Je dosti velká, takže hrála roli,“ uznal Růžička.

První kolo pak Lipová zvládla vítězně na půdě nováčka z Určic 3:1, ale pak přišel střet s realitou. Pět porážek v řadě se skóre 0:13.

Jenže následně Lipová vyhrála s Rapotínem, v Čechovicích, Postřelmově a remizovala s Želatovicemi.

„Situace se postupně dala do pohybu a postupně přicházeli hráči a další se vraceli po nemoci, z pracovních povinností a nakonec jsme vytvořili celkem silný a konkurenceschopný tým,“ věří Růžička.

Do Lipové dorazili David Klimeš (Čechovice), Tomáš Škrabal (Nové Sady), Vít Kopečný (Čechovice), Metoděj Vraj (Moravská Slávie Brno), Matyáš Karásek (Prostějov), Patrik Zimmerman (Vyškov) a také další hráč druholigového Prostějova Kam Sami Fabrice Badra.

Červená karta. Ilustrační foto.
Zkrat diváka ve III. třídě! Napadl hráče hostů, utkání se nedohrálo

„To je velká posila, dohodli jsme se s Eskáčkem na hostování,“ řekl k poslednímu jmenovanému kouč a pokračoval: „Poprvé proti Rapotínu jsme měli téměř kompletní tým. Předtím nám hodně chyběli Vyhlídal, Klimeš či Machynek, na kterých stála celá loňská sezona a my jsme je nedokázali nahradit. Teď máme 18 kvalitních hráčů a jeden může nahradit druhého. Je úspěch, že jsme se po tom úvodu dostali do téhle fáze.“

Lipová je tak po deseti kolech se třinácti body desátá. „Chtěli bychom hrát v polovině tabulky,“ prozradil na závěr ambice Pavel Růžička.