„Na začátku podzimu jsme také měl dlouhou sérii bez prohry. Pak ale najednou přišlo osm proher a bylo to zlé. Společně jsme si to tedy zanalyzovali a začali pracovat na odstraňování chyb. Změnili jsme trochu i herní styl. Neméně důležité je také to, že naši stěžejní hráči mají formu a jsou v pohodě," popisuje 30letý čechovický lodivod a bývalý hráč Holice, Vyškova, Nových Sadů či rakouského Spannbergu.

Ten si po prohře se Šternberkem v generálce před zahájením jarních bojů (0:6) stěžoval na to, že příprava vůbec neprobíhala podle představ. A aby také ano, když v ní jeho svěřenci nedokázali ani jednou zvítězit a brali jen jednu remízu s Kunštátem. Nyní ale uvádí věci na pravou míru

„Příprava nebyla úspěšná hlavně proto, že jsme na tom nebyli dobře zdravotně a do toho hráčům naskakovaly i další povinnosti, kvůli kterým nemohli hrát. Látali jsme to pak ve všelijakém složení. Pro ty hráče, kteří tam ale byli, to svůj účel rozhodně splnilo," vysvětluje šéf čechovické lavičky.

TK 1. SK Prostějov před jarem, Radim Kučera
Kučera o chybách či atmosféře: Nechceme depresi, sestup si nikdo nepřipouští

Překvapení? Až tak moc ne

Jeho svěřenci při své cestě vzhůru porazili nejdříve Litovel 4:1, potom si odvezli po výsledku 4:2 tři body z Mohelnice, hned nato doma přetlačili 2:0 Brodek u Přerova a venku poměrem 2:1 zase Postřelmov, doma ve čtvrté minutě nastavení urvali vítězství 1:0 nad Určicemi, stejným výsledkem zvítězili i v Dolanech a nejčerstvěji si znovu doma poradili i se Zábřehem 2:0. Jak ale Kucarčuk říká, až tak velké překvapení to pro něj není. „Kvalita v našem kádru byla a je a byť jsem si nemyslel, že vyhrajeme všech prvních sedm zápasů, tak jsem značný posun nahoru očekával," říká.

Honza na to není sám

I když se teď všechno zdá býti pro Čechovické oděno do zářivých barev, jeden varovný prst tady zvednutý být může. Hned 19 z celkových 41 branek totiž nastřílel jeden hráč, Jan Šteigl. Na jaře navíc tento ostrostřelec, který ještě nedávno působil ve druholigových klubech Prostějova a Líšně, jich do soupeřových sítí nasázel z celkových šestnácti rovnou devět.

„Honza na to úplně sám není. V zimě jsme z Pivína přivedli i Davida Trajera, který se činí také. Věříme, že v případě nepřítomnosti Honzy Šteigela ho dokáže plnohodnotně nahradit," poznamenává Kucharčuk a data mu dávají částečně za pravdu. Trajer totiž zatím stihl zasáhnout jen do čtyř utkání, během nich už však vstřelil dvě branky.

Nic netrvá věčně

„Je vidět už na první pohled, že si teď kluci mnohem více věří. I ti, kterým se dříve vyloženě nedařilo. Jak ale stále opakuji, nic netrvá věčně. Je tedy potřeba být připraven stále na všechno a nepřestat na sobě pracovat. Nějaká lehkovážnost by se úplně klidně mohla otočit proti nám," dodává ještě trenér Kucharčuk.

SK Sigma Olomouc versus AC Sparta Praha, nadstavba, 1.kolo
Vyprodáno! Lístky na Sigmu se Spartou jsou pryč. Rekord je blízko

Derby bude mít grády

Šanci protáhnout svou vítěznou šňůru budou mít fotbalisté z prostějovského předměstí už tuto neděli, když nastoupí k okresnímu derby na hřišti aktuálně osmé Lipové, které vždy slibuje maximálně vyhecovaný duel, ve kterém si nikdo nemůže být jistý ničím.

„Samozřejmě očekávám, že to bude mít grády. A jenom doufám, že se obejdeme bez červených karet a jiných trestů. Počasí by ale vyjít mělo, lidí snad přijde dost a věřím, že konec utkání bude pro nás vítězný," uzavřel Pavel Kucharčuk.