„Pocity jsou skvělé, celou dobu jsem tady chtěl nastoupit, protože jsem na tomto stadionu vlastně fotbalově vyrůstal. Nakonec jsem se tedy na to hřiště dostal, vydal jsem se úspěchu naproti a vyšlo to," zářil po zápase a následných bujarých oslavách, při kterých nechyběl do všech stran stříkající šampus, tento 30letý borec, který na hřišti strávil jen něco přes pět minut, i tak se ale stal jeho hlavním hrdinou.

Hned nato pak ještě dodal, jak moc pro něj znamenalo si zahrát na tomto největším stadionu v kraji: „Byl to pro mě super pocit. Naprosto výjimečný. I když jsem totiž v Sigmě hrál za žáky, tak teď to bylo přece jen ještě trochu něco jiného. Jsem za to nesmírně rád."

Čechovice: Tak jsme zase mistři, no a co?! | Video: Deník/David Kubatík

Proti sobě se ve finále postavila mužstva, která si drží obrovskou fazonu. Zatímco Čechovice na jaře zvítězily z dvanácti možností desetkrát a v tabulce krajského přeboru se posunuly z předposledního místa na čtvrté, které ještě mohou o jednu příčku vylepšit, pro Olešnici tato prohra znamenala dokonce první nezdar v celé sezoně. I toto čechovičtí hráči vnímali.

„Člověk musí jít do každého zápasu s respektem, i kdyby byl sebevětší favorit. Věděli jsme o síle soupeře, zároveň ale i o té své. Té jsme si vědomi stále a díky tomu můžeme hrát s kýmkoli. Po dnešku ale musím říct, že se na souboje s Olešnicí v příští sezoně těším. Je to velice kvalitní manšaft," popisuje Kopečný s dovětkem, že ač se každá výhra počítá, ta letošní je cennější, než když v minulém roce jeho tým ve finále porazil Přáslavice z okresního přeboru.

A co podle něj stálo za již zmíněným jarním čechovickým vstáním z popela a nasbíráním 30 bodů z 36 možných? „Vlastně ani nevím. Hráli jsme stejnou hru i na podzim, nezačalo nám to ale fungovat hned. Možná začalo trochu více úřadovat i to štěstíčko. I půl rok před tou špatnou sérií jsme totiž skoro nic neprohráli," vysvětluje hráč týmu, který má nyní tři kola před koncem o zápas a o bod méně než třetí Želatovice, se kterými se střetne už v sobotu.

„O to konečné třetí místo ještě zabojujeme, ale nebude to úplně lehké. Přece jen tam pak ještě máme vedoucí Medlov. Touto výhrou pro nás tedy nic nekončí. Do půlky června rozhodně nepřestáváme makat na sto procent," zdůraznil a přiblížil recept na úspěch: „Nemáme vyloženého tahouna, bojujeme jeden za druhého, jsme kamarádi, fotbal si užíváme a vždy chceme vyhrát."