„Na zápas proti Lutínu jsem se netěšil hlavně kvůli okolnostem, že se to takhle sešlo. V týdnu mi zesnul otec, který v Lutíně udělal pro fotbal strašně moc. Znal všechny kluky, oni znali jej, já se s nimi také znám… Lutínský fotbal připravil pro tátu úžasné rozloučení, tak to bylo pro mě emočně tak silné, že jsem z toho měl zvláštní pocity. Bylo to pro mě složité,“ přiznal Lubomír Keluc.

„V Lutíně jsem se narodil, žiju tam 46 let, začínal jsem tam s fotbalem. Hrál jsem tam divizi a působil jsem tam jako trenér, když jsem se podílel na vítězství v krajském přeboru, takže to pro mě bylo specifické,“ vypočítával dále Keluc.

FK Jeseník - FK Brodek u Přerova
Ohlasy z KP: Medlov ztratil vedení 3:0. Litovel i Bohuňovice mají bod

Normálně by se proti Sigmě pravděpodobně rád vytáhl, ale okolnosti mu to nedovolili. Jeho svěřenci utkání zvládli poměrem 2:1 zásluhou dvou branek Jana Skalníka. Ten nejprve otevřel skóre ve dvacáté minutě, na což ještě v úvodní půli reagoval vyrovnáním Komani. Ale Skalník dal sedm minut před koncem vítěznou branku.

„Nemám ze zápasu dobrý pocit. Ani co se týče hry, ani mě osobně. Každý výsledek by byl pro mě emočně špatně. I když jsme dali gól, tak jsem neměl příliš radost. Nebylo to pro mě emočně uspokojivé, spíše takové studené,“ svěřil se Keluc.

Toho netěšila ani předvedená hra jeho svěřenců. „Utkání bylo z naší strany špatné. Nedodrželi jsme nic, co jsme si řekli. Sice jsme dali dvě branky, ale kdyby soupeř proměnil, co proměnit měl, tak jsme určitě tři body nezískali,“ hodnotil výkon.

Radost tak může mít alespoň z toho, že Kostelec se výhrou nad Medlovem nastartoval a proti Lutínu oslavil už třetí vítězství v řadě.

FK Medlov - FC Želatovice
FOTO: Neproměněná penalta, gól brankáře, Medlov ztratil vedení 3:0

„Díky tomu jsme se posunuli v tabulce někam jinam. Ale kluci nesmí zjistit, že jim tohle uspokojení stačí a nesmí předvádět výkony jako teď. Pokud navážeme na bodový zisk i ve středu proti Konici, kdy hrajeme opět doma a tam bychom vyhrávat měli, tak se snad dostaneme do nějakého klidu a snad budeme moci hrát ve zbytku podzimu s čistou hlavou a kluci si budou moci více dovolit,“ uzavřel Keluc.

FC Kostelec na Hané - TJ Sigma Lutín 2:1 (1:1)

Branky: 20. a 83. Skalník - 35. Komani.

Rozhodčí: Konečný - Slota, Bašný. ŽK: Skalník, Hruban - Láner, Komani, Kubáč, Navrátil. Diváci: 200.

Kostelec: Vítek - Kořenovský, L. Grulich, Lužný, Abrahám, Fink (46. Holoubek), Skalník (89. Kupka) Pavlíček (56. A. Grulich), Vyroubal (56. Schvarz), Ondroušek, Hruban. Trenér: Lubomír Keluc.

Lutín: Skoumal - Konečný, Láner, Smital, Komani (66. Prucek), Kubáč, Schön, Los, Šoupal (70. Rec), Pavlík, Koudelka (70. Navrátil). Trenér: Pavel Kubíček.