Úplnou spokojenost s 11. místem sice nevyhlásil. Na druhou stranu hlavní cíl – tedy záchranu v I. A třídě pro Určice – David Kobylík jako trenér a místy i hrající kouč doručil.

„Opravdu jsme se chtěli hlavně zachránit, takže s tím spokojení určitě jsme,“ potvrzuje sám Kobylík, který se mužstva ujal až v průběhu soutěže.

„Trochu vázla zpočátku parta. Po prvním zápase to vypadalo tak, že do pěti minut byli všichni pryč, což nikdy není dobře. Kluci si ale něco během roku nastavili a myslím si, že teď je na čem stavět. Mužstvo se semklo, což tam dřív tolik nebylo,“ doplnil Kobylík, který si nakonec angažmá v I. B třídě pochvaloval.

„Ukázal jsem klukům nějaké tréninky, věřím, že je to bavilo. Docela často se nám dařilo bodovat,“ vrcholem bylo vítězství 2:0 nad suverénním lídrem tabulky z Lipové. „Tam jsme měli našlápnuto vyhrát i větším rozdílem.

Závěr už zdaleka tak povedený nebyl. Sezonu Určice zakončily debaklem 0:7 v Lipníku. „Ke konci se nám zranilo dost hráčů, takže jsme dohrávali s torzem a závěr byl všelijaký,“ připustil Kobylík.

„Na to, že je to amatérský fotbal, tak jsem tam potkal lidi, kteří tomu dávají skutečně všechno. Ať už je to Petr Kouřil nebo další. Fotbal v Určicích se hýbe kupředu. Kdysi se tam hrála divize a cítím snahu zase se vrátit na nějakou úroveň. Jsem moc rád, že v době, kdy takoví srdcaři pomalu mizí, jsem měl možnost je tam potkat,“ vysekl určickému vedení poklonu.

„Jsme domluvení, že budu pokračovat, i když nezastírám, že mým cílem v budoucnu jsou vyšší soutěže. Kluci chodí a chtějí trénovat a zlepšovat se. To je pro každého trenéra příjemné,“ prozradil Kobylík.

Jak už bylo řečeno, týmu občas vypomohl někdejší mistr Evropy do 21 let a hráč Sigmy, Bielefeldu či Štrasburku i přímo na trávníku.

„Já už hrát opravdu neplánuju, to říkám pořád. Pak je ale najednou zdravých deset lidí a musím tam jít. Tradičně se pak většinou zraním, protože mám nějakou nadváhu,“ usmívá se za týden osmatřicetiletý kouč..

„Kluci to berou dobře. Konzultoval jsem to s nimi, protože nechci brát místo nikomu, kdo chodí na tréninky. Snažím se sám sebe postavit opravdu až v poslední fázi. Zahraju si rád, ale víc už mi to sedí na lavičce,“ řekl Kobylík, který však během čtyř zápasů zaznamenal tři branky.

„Jeden z trestňáku a dva z penalt. Hrávám už jen beka, takže dopředu se moc nedostanu,“ culil se.

Sezona Určic

I. A třída, skupina B

11. místo

34 bodů, skóre 47:63

11 výher (1 na penalty)

15 porážek (2 na penalty)

Nejlepší střelec:

Simon Hejduk (10 gólů)

Zlý muž:

Ondřej Halouzka (7 ŽK)

Nejužitečnější hráč (podle trenéra):

Lukáš Zelina

Nejlepší moment:

Výhra 2:0 nad Lipovou

(„Porazili jsme ji jako jediní v soutěži. Úplně jsme je rozstřelili, i když výsledek byl jenom 2:0. Skončit to mohlo ale klidně šest.“)

Nejhorší moment:

Debakl v Lipníku 0:7

(„Poslední kolo. Hrálo se v tropech. Měli jsme tam dva dorostence a dva kluky z béčka, kteří už měli zápas v nohách. Tam jsem se těšil, až zápas skončí a půjdeme na pivo.“)