„Bylo to těžké utkání na náročném terénu a chtěli jsme v něm odčinit tu minulou vysokou prohru z Loštic. A vstup do něj byl dobrý. Měli jsme šance, ač soupeř také hrozil a časem si možná vypracoval i některé větší gólovky než my. Ke konci poločasu nám pak vyšla taková naše, řekl bych, klasická akce, kdy jsem dostal míč za beky a šel sám na gólmana," popisoval 23letý borec, který takto dosáhl svého již 21. zásahu v sezoně, naprosto suverénně se drží na čele klubové tabulky střelců a v té celosoutěžní má ještě reálnou šanci přeskočit druhého Petera Červeňáka z Bernartic.

„Po přestávce jsme pak chtěli začít stejně, ale poslední dobou máme ty starty do druhých půlek takové slabší. Udělali jsme hned zkraje nějaké chyby a dostali na 1:1. A když už jsme dali druhý, tak jsme hned zase inkasovali," dodal ještě na konto zápasu, ve kterém jeho celek dokázal uhrát alespoň bod po nepříjemné sérii tří proher v řadě.

Po utkání mezi Pivínem a Lesnicí (2:2, 2.6.22024) | Video: Deník/David Kubatík

Nováčci? Fyzička?

A právě to mohlo mít, dle Ježkových slov, na pivínský celek během utkání vliv. „Po tom skvělém podzimu a relativně dobrém startu jara to s námi trošku zamávalo a museli jsme si nějaké věci vyříkat. Bohužel to ale znovu úplně nevyšlo. Možná dříve hrálo roli i to, že jsme byli nováčkem a soupeři nás neznali. Teď už to taková jízda není. Možná za to může i už uvadající fyzička," přemýšlí.

Lesnice nad propastí? To neodpovídá

I přes všechny problémy pramenící z lehkého poklesu formy by ale Ježek mohl jen těžko říct, že by na tom snad Pivínští mohli v zápase být hůře než jejich soupeři z Lesnice. Ti totiž ještě doteď bojují o svou účast v šesté nejvyšší soutěži i v příští sezoně a snaží se ze všech sil sprintovat dál a dál od přibližující se propastí.

„Cítit to z nich určitě bylo. Celkově bych ale řekl, že to jejich postavení v tabulce úplně neodpovídá předváděné hře. Ta je totiž mnohem lepší. Přesvědčili jsme se o tom i my, když jsme s nimi dvakrát remizovali," vzpomenul i utkání jedenáctého kola z října minulého roku, kdy se tito dva soupeři spolu střetli poprvé a konečný výsledek zněl 0:0.

21? Mohlo jich být víc

Jak už je zmíněno výše, Jan Ježek dosáhl v této sezoně na svůj již 21. přesný zásah a s naprostým přehledem je nejlepším střelcem svého celku. V celkové tabulce střelců je před ním už jen pouze dvojice z Bernartic. Druhý Peter Červeňák vstřelil o dvě branky více a nedostižný Petr Kutal má pak náskok dalších deseti. „Kdyby mi to řekl někdo před začátkem sezony, tak bych to bral všemi deseti. Mohlo jich ale klidně být i více," říká pivínský shooter skromně.

Defenziva jako zbraň

Největší pivínskou zbraní v této sezoně ale nebyl útok, nýbrž defenziva. Společně právě s Lesnicí totiž inkasovali jen 36krát, což je hned po Olešnici druhý nejlepší počin. A nic s tím neudělaly ani čtyři poslední mače, při kterých borci z Prostějovska inkasovali hned třináctkrát.

„Po posledních zápasech to asi vyzní trochu divně, ale obrana byla opravdu naší největší zbraní. Trošku propustnější jsme vlastně až od toho zápasu s Olešnicí (0:4, pozn. red.). Je to ale dáno i absencemi. Každý týden nám chybí z různých důvodů jiný člen obrany," popisuje.

Početné návštěvy? vždycky!

Na zápase s Lesnicí bylo na tribuně přítomno 151 fanoušků, což je na obec, ve které žije pouhých 753 obyvatel, více než hodně dobré. Podle Ježkových slov to navíc není až záležitostí posledního vydařeného ročníku, ale bylo tomu tak vždy.

„Takhle to pamatuji odmalička. Teď, díky jedné přistavěné tribunce, jich tady je ještě o něco více. Vždycky to tady prostě žilo. A můžu říct, že nám ti lidé pomáhají. Možná někdy dokážou soupeře i trochu rozhodit a působit na něj nepříjemně," říká s lehkým smíchem.

Chceme posílit, ale…

I přes ne úplně nejlepší sérii Pivínští stále zůstávají na slušném čtvrtém místě, které jim už s největší pravděpodobností vydrží až do samotného konce. Dá se tedy říci, že už mají své jisté a mohou se už pomalu začít připravovat na tu příští, která začne už na začátku srpna. Co by mělo být dle slov jejich kapitána a nejlepšího střelce tou nejvyšší prioritou?

„Jednoznačně chceme posílit, protože máme většinou na střídačce jen dva hráče. Navíc starší ročníky, které by už raději seděly jenom na tribuně. Nebude to ale lehké. Možná jsme už po letošku trošku lepší adresa, tady na Prostějovsku je ale stále spousta týmů nad námi, ať už v krajském přeboru a Kostelec ještě v divizi. Je tedy náročnější tady někoho dotáhnout," uzavřel Jan Ježek.