„Vzhledem k tomu, že to vše budu muset absolvovat také, tak se na to moc netěším. Už se na to úplně necítím, ale budu muset. A u kluků nevím, doufám ale, že už jim ten fotbal chyběl," říká s lehkým smíchem o přípravě, do které spolu se svými svěřenci už dnes naskočí, hrající plumlovský trenér Karel Frantík.

„Klukům jsem rozdal individuální běžecké plány, protože to teď bude opravdu náročné. Tento týden bude ještě takový lehčí, od toho příštího to ale už začne naplno. Doufám, že se to snažili dodržovat, ale to se ukáže celkem rychle," dodává ještě borec, který na podzim nastoupil k jedenácti zápasům a nastřílel v nich šest branek.

Na tři fáze

Ač bude následujících deset týdnů, které zbývají do startu soutěže, opravdu dlouhou dobou, mají v Plumlově už nyní všechno promyšlené až do těch nejmenších detailů. „Bude se připravovat ve třech fázích. Následující čtyři týdny se zaměříme na kondici. V úterky budeme chodit běhat, pátky budeme v tělocvičně věnovat síle a v neděli budeme na hřišti s míčem. Další tři týdny už budeme chodit jenom ven a zaměříme se na rychlostní vytrvalost. Do toho nám začnou i přáteláky. V posledních třech týdnech už budeme na umělce nacvičovat herní situace," popisuje Frantík.

Taktika, taktika, taktika…

V podzimní části zvítězili Plumlovští ze třinácti zápasů pětkrát, čtyřikrát se smířili s bodem a ve stejném počtu případů pak odešli ze hřiště poraženi. Větší počet branek dostali pouze od suverénního lídra z Olešnice při prohře 1:8, naopak nejvíce si zastříleli proti soupeři z přesně opačného pólu tabulky. Poslední Náměšť na Hané porazili v poměru 8:2. Jejich celkové skóre je pak téměř vyrovnané - 24:23.

A aby byly týmové výkony a výsledky minimálně stejné, ne-li lepší než doteď, bude potřeba kromě fyzičky zapracovat i na dalších aspektech hry. „Pokrok musíme udělat hlavně v taktice. Aby se kluci dokázali pohybovat ve správných prostorách a aby věděli, co v daný moment udělat. No a u některých také na práci s míčem," vysvětluje 44letý stratég, který pak ještě dodal, že je super, že je tým zatím bez zranění a nemocí, a tak bude moci přípravnou část odstartovat v kompletním složení.

Po sezoně začne přestavba

A v tomto složení by měl i pokračovat. Dle Frantíkových slov se totiž žádné změny ještě teď nechystají. Tedy jen kromě postu brankáře. „Dan Simandl už má rodinu a odstavuje fotbal na druhou kolej. Místo něj k nám přijde mladý Lukáš Dokoupil z Brodku u Konice. Po sezoně bych ale chtěl tým přestavět na střední a mladou generaci. Ty starší, včetně mě samotného, tak chci připravit na pomalý přesun do béčka," předeslal ale velkou obměnu v budoucnu.

A jak to bude s ambicemi pro blížící se jarní část, kterou Plumlov začne 24. března doma proti béčku divizního Šternberku? „Chceme zůstat na těch příčkách, kde jsme teď. Nejlépe pak do pátého místa. Myslím si, že zatím jdeme správným směrem," uzavřel Karel Frantík optimisticky.

Přípravné zápasy Plumlova:

11.2. vs Kralice (Holice, 17:00)
17.2. vs Vyškov B (Vyškov, 10:00)
25.2. vs Mostkovice (Prostějov, 16:00)
2.3. vs Heldenberg (Prostějov, 17:00)
10.3. vs Klenovice (Prostějov, 16:00)
16.(17.) 3.vs Slatinice (Slatinice)