Další

I. A třída, skupina B

23. kolo

Hlubočky - Chválkovice 6:2

Branky: 24. Ambrož, 28. Goldscheid, 44. Ambrož, 61. Jahoda, 83. Henkl, 86. Koplík - 56. Šincl, 75. Povýšil

Alexandr Bačík, trenér Chválkovic: „Utkání v Hlubočkách se nám vůbec nepodařilo, o čemž svědčí i konečný výsledek. Domácí hráli velmi účelně v obraně a sázeli na rychlé brejky, které dokázali proměňovat a o výsledku tak již o poločase bylo v podstatě rozhodnuto. Ve druhém poločase pokračoval oboustranně útočný fotbal a diváci tak mohli vidět dalších pět branek. Věřím, že utkání pro nás bylo ponaučením a již za týden proti Lipníku navážeme na dobré výkony z posledních zápasů.“

Zdroj: Youtube

Bělotín - Želatovice B 6:3

Branky: 5. Sencovici, 38. Novosad, 39. Sencovici, 45. Vrána, 63. Kovařík, 80. Hanák - 2. Koplík, 4. Němec, 72. Rybka

Jan Březík, trenér Bělotína: „Vstup do utkání nám vyšel ,parádně’ a ve 4. minutě jsme prohrávali 0:2… O minutu později jsme sice snížili na 1:2, Želatovice ale dále trpělivě čekaly v bloku, využívaly našich chyb a chodily do nebezpečných brejků. Ve 20. minutě to mohlo být již 1:4, ale hosté šance neproměňovali. My jsme posunuli Krále do středu zálohy a postupně se dostali do většího tlaku. Do konce prvního poločasu jsme využili chyb hostů a otočili na 4:2. Druhý poločas jsme nepustili Želatovice do vyložených šancí a hosté hrozili spíš ze standardních situací. Na výborně připraveném hřišti se hrál pro diváka velmi atraktivní zápas a Želatovice musím pochválit za výborný výkon. Věřím, že většina chybějících hráčů se dá zdravotně do pořádku, protože nás čeká nároční utkání v Beňově.“

Filip Němec, trenér Želatovic B: „Utkání jsme začali nejlépe, jak to šlo, a ve 4. minutě jsme vedli 2:0. Bohužel hned v páté minutě domácí snížili. Po této brance jsme ještě dvakrát zahrozili a ve 100% šancích nedali Zlámal a Němec. Poté Bělotín pomalu začal přebírat otěže zápasu, byl více na míči, vytvářel si takové pološance. Když už jsem myslel, že poločas dohrajeme s vedením, přišla sedmiminutovka hrůzy, kdy jsme inkasovali tři branky, což jednoznačně rozhodlo zápas. Z druhé půle stojí za zmínku snad jen naše branka, kterou jsme snižovali na 3:5, když navrátilec a hráč A-týmu Martin Rybka, i přes menší hmotnostní handicap, využil nádherného centru Krále, vyšplhal se, nebojím se říct do minimálně půlmetrové výšky, a hlavou nekompromisně rozvlnil síť. Tento zápas nám ukázal, že jsme v soutěži schopni hrát s každým, bez ohledu na postavení v tabulce, nicméně je potřeba zapracovat na taktické vyzrálosti týmu, nemůžeme hrát pořád bezhlavě dopředu a stejně. I když výsledek je nelichotivý, mně zápas bavil a přispěli k tomu opět kvalitní rozhodčí, v čele, již po několikáté, s panem Radkem Motalem.“

I. A třída, skupina A: Paseka přišla o výhru v nastavení, Chomoutov se zvedá

Velká Bystřice – Beňov 5:1

Branky: 14. Schulmeister, 30. Schmidt, 34. Schulmeister, 62. Kolečkář, 82. Krumpolc - 41. z pen. Machač

Ladislav Onofrej, trenér Velké Bystřice: „Hráli jsme dnes s vyspělým soupeřem, které chtěl hrát fotbal a nepřijel bránit. Byl to přímý souboj o horní příčky tabulky, proto jsme zápas chtěli zvládnout. To se nám podařilo. Odvedli jsme slušný výkon a v tomto trendu chceme pokračovat nadále. Šancí jsme si znovu vypracovali dostatek, tentokrát to stačilo na pět gólů. Do sestavy se nám vrací hráči, kteří měli různé výpadky, což nás těší.“

Vladimír Nesňal, trenér Beňova: „Výsledkově se nám zápas nepovedl, ale herně jsme určitě nepropadli. Doplatili jsme na nezvykle mnoho chyb v naší defenzívě. Po opatrném začátku se začal hrát fotbal se šancemi na obou stranách, který se musel divákům líbit. V 11. minutě se Machačova krásná střela od břevna odrazila na brankovou čáru. Ve 14. minutě po naší ztrátě míče jsme propadli na levé straně a domácí se dostali do vedení 1:0. Ve 30. minutě zvýšili po další chybě v rozehrávce na 2:0 a ve 34. minutě po špatně zahraném ofsajd systému už na 3:0. Pořád jsme hráli aktivně a v 41. minutě snížil Machač z penalty, vzápětí ale odstoupil kvůli zranění. Od začátku druhého poločasu jsme se s výsledkem snažili něco udělat. V 62. minutě si ale v našem pokutovém území povodil obranu domácí Kolečkář – 4:1. V 72. minutě domácí využili zmatku opět v našem pokutovém území a upravují na konečných 5:1. I tak jsme odehráli s kvalitním týmem Velké Bystřice dobré utkání s nasazením a bojovností, na kterou budeme spoléhat i příští kolo, kdy přivítáme vedoucí Bělotín.“

Lipník nad Bečvou - Bělkovice-Lašťany 4:1

Branky: 8. Hotěk, 47. Kubica, 54. Domes, 74. Filipec – 52. Sklenář

Roman Zavadil, trenér Lipníku nad Bečvou: „Do zápasu jsme vstoupili dobře naladění po vydařeném utkání v Kralicích. Na týmu šla vidět velká psychická vzpruha z předchozího zápasu. Již na trénincích a při samotné přípravě na zápase jsem z týmu cítil odhodlání se porvat o dobrý výsledek a urvat další tři body, které by nás ještě reálně posunuly k záchraně v soutěži. Svým způsobem tento zápas byl pro nás zápasem jara. Kluci se s tím vypořádali na jedničku a od první minuty až do poslední jsme byli lepším týmem. Uklidnil nás brzký gól z 8. minuty, kdy se z dorážky do poloprázdné branky nemýlil Jakub Hotěk. Poté následovalo zahazování tutových šancí. Nakonec první poločas skončil hubeným výsledkem 1:0. Do začátku druhého poločasu jsme zase vstoupili výborně a krásnou kolmicí za obranu od Filipa Filipce jsme zvýšili skóre na 2:0. Gólově se prosadil Matěj Kubica. Hosté poté ojedinělou chytrou střelou z poza šestnáctky snížili na 2:1. Naštěstí jsme vzápětí hned reagovali a prosadil se náš druhý útočník Karel Domes, který již v prvním poločase šel dvakrát sám na hostujícího brankáře, ale až do třetice se trefil. Konečnou podobu výsledku 4:1 dal Filip Filipec. Nádherný únik zakončil nekompromisně tvrdou ranou na přední tyč. Celý tým musím pochválit, jak se na tento zápas připravil, a uvidíme, zda naše snaha v cílové rovince bude stačit na záchranu v soutěži. Ještě je před námi boj o 12 bodů, tudíž nic nevzdáváme a o každý bod se budeme rvát až do posledního zápasu. Dvě vyhraná utkání změnila atmosféru v týmu a já doufám, že na této vlně dokráčíme až do konce sezóny.“

Bělkovice-Lašťany: „Bodovat jsme si nezasloužili. Lipník si šel za výhrou od první minuty, góly jsme jim sami nabídli. Jejich útočníci si s nabídnutými příležitostmi poradili. Nám se venku herně nedaří, natož pak gólově. Příští týden nás čeká domácí zápas ‚o 6 bodů‘ proti Kralicím. Pokud chceme i nadále pokračovat v I. A třídě, musíme zvítězit.“ Zdroj: Facebook SK Bělkovice – Lašťany

Nové Sady B - Dub nad Moravou 8:1

Branky: 44. Andreev, 46. Novotný, 54. Drábek, 62. Šebora, 64. Nguyen, 68. Raška, 79. Andreev, 87. vl. Piszkiewicz - 50. Skopal

Miroslav Lojka, trenér Nových Sadů B: „Soupeři šlo v tomto zápase o hodně vzhledem k postavení v tabulce. První poločas tomu odpovídal. Sice do nějakých vyložených šancí jsme jej nepustili, ale i my jsme toho moc neměli. Dub zodpovědně bránil a když už jsme se dostali do šance, podržel ho gólman. Vše se asi zlomilo díky gólu v poslední minutě prvního poločasu. Šli jsme po zásluze do vedení. Hned na začátku druhé půle se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů. Soupeř ovšem po krásném gólu snížil a snažil se ještě s výsledkem něco udělat. To ovšem naši kluci nedopustili a konečně se nám dařilo vypracované šance proměňovat. Tak bylo o výsledku zápasu rozhodnuto.“

Červená karta. Ilustrační foto.
Dva vysoké tresty. Gólman napadl sudího a vyhrožoval mu. Nezahraje si rok

Kralice na Hané – 1. HFK Olomouc B 1:2

Branky: 74. Richter - 11. a 76. Derco, 76. Derco

Petr Večeř, trenér 1. HFK Olomouc B: „Tabulkové postavení nás před zápasem stavělo do role favorita, ale tušili jsme že domácí vyrukují s obranou v hlubokém bloku a nás nečeká jednoduchý zápas. A bylo tomu tak. Sice jsme dali po pěkné akci brzký gól, ale obraz hry se neměnil. My hráli s míčem, snažili se dostat do jejich bloku a domácí čekali na brejky. Držení míče mohlo být snad 80:20 v náš prospěch. Domácím se podařilo 15 minut před koncem vyrovnat, když gól dali paradoxně do naší postavené obrany, nikoliv z brejku. Naštěstí se nám podařilo okamžitě na gól domácích odpovědět, když Derco přidal povedenou střelou z dálky – svůj druhý gól v zápase. Celkově jsme zápas proti soupeři v bloku odehráli dobře v první fázi kombinace, ale nedařily se nám jednoduché finální přihrávky, čímž jsme se připravili o velké množství šancí. Zápas potvrdil jednoduché pravidlo fotbalu – hraje se na góly. Sice jsme měli velkou převahu v držení míče, ale nemusela nám být ničemu platná. Na druhou stranu jsme dvakrát pořádně vystřelili na bránu a dali jsme dva góly. Kluky musím pochválit za výkon, když jsme zápas odehráli bez střídání. A také chválím další dorostence, kteří v zápase nastoupili. Jsem rád, že se tam kluci z dorostu dostávají, mohou si osahat mužský fotbal a navíc podávají dobré výkony. Doposud v žádném zápase nikdo z nich určitě nezklamal.“

Fotbalisté FK Kozlovice (ve žlutém) proti 1. HFK Olomouc. Radim Olšanský
Rozhodl rozhodčí, štve kouče HFK. Jak je to se záchranou?

Slavonín - Kovalovice 3:2

Branky: 38. Kenša, 54. Martinka, 83. Leon Carmona – 6. a 73. z pen. Rybovič

Marek Ševeček, trenér Kovalovic: „Vstup do utkání se nám povedl, hráli jsme aktivně a následně se nám brzy podařilo vstřelit vedoucí branku. Soupeř pak hru vyrovnal a vytvořil si pár šancí a před poločasem srovnal i stav. V druhé půli byl naopak soupeř aktivnější a navíc jsme bohužel dostali velmi lacinou branku ze standardní situace. Ale i na ni jsme postupně zareagovali zvýšenou aktivitou, což vedlo k vyrovnávací brance. Na konci zápasu jsme nebyli dostatečně důrazní v řešení situace u pokutového území a soupeři se podařilo vstřelit vítěznou branku.“