V posledním podzimním kole 1.B třídy, skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti posledního celku TJ Sokola Doloplazy. Hanáci od začátku zatlačili domácí do obrany, přesto to však byli hráči Doloplaz, kteří šli Götzelem v 5. minutě do vedení. Hanákům se podařilo vyrovnat už v 19. minutě Cibulcem, který se ve vápně nejlépe zorientoval.

Stejný hráč o pět minut později poslal hosty do vedení když vypíchl gólmanem špatně chycený míč. Do konce prvního poločasu se trefil ještě Jakub Nová, když zužitkoval přihrávku Gábora na zadní tyč. Čtvrtou branku hostí přidal také Jakub Novák v 53. minutě vrácením vyraženého míče do sítě. O deset minut později se domácím podařilo Navrátilem snížit na 2:4. Poslední slovo však měli hráči Hané, kteří v minutu před koncem Hladkým po anglicku uzavřeli skóre na 2:5.

V příštím předehrávaném prvním jarním kole se Hanáci představí v neděli 3. listopadu od 14 hodin hodin s domácí Velkou Bystřicí. (zv, ol)

TJ Sokol Doloplazy – Haná Prostějov 2:5 (1:3)

Branky: 5. Götzel, 63. Navrátil – 19. a 23. Cibulec, 34. a 53. Jakub Novák, 89. Hladký.

Rozhodčí: Dokoupil – Stloukal, Švancara. Diváků: 70. ŽK: Zábranský, Zápařka, Dohnal – Jančiar.

Sestava Hané Prostějov: Marák – Martin Kolář, Macourek, Makowski (65. Jančiar), Trnavský - Hladký, Krupička, Typner, Jakub Novák (83. Ondráček) – Gábor, Cibulec (89. Bartoš). Trenér: Daniel Kolář.

AKTUÁLNÍ TABULKA A VÝSLEDKY - I. B třída, skupina B

13. kolo: Smržice – Dub nad Moravou 1:5 (1:2), 22. Luža – 4., 41. a 83. z pen. Šálek, 64. Prokeš, 66. Kaiser. Loštice – Velký Týnec 0:2 (0:1), 35. Doležel, 90. Ehrenberger. Doloplazy – Haná Prostějov 2:5 (1:3), 5. Götzel, 63. Navrátil – 19. a 23. Cibulec, 34. a 53. Jak. Novák, 89. Hladký. Velká Bystřice – Mor. Beroun 4:3 (2:2), 15. a 80. D. Lošťák, 34. Novotný, 50. I. Lošťák z pen. – 9. a 61. Lacman, 8. Machala. Šternberk B – Jesenec-Dzbel 1:1 (1:1), pen.: 6:7, 36. Obšivač – 41. Poles. Slatinice – Hněvotín 6:1 (2:1), 23., 34., 59. a 88. z pen. Danis, 77. Valsa, 84. Kubíček – 19. Šulc. Kožušany – Leština 2:0 (2:0), 34. M. Rozehnal, 39. Soušek.

1. Dub 13 12 1 53:10 35 1 0

2. Kožušany 13 11 2 39:17 33 0 0

3. Slatinice 13 10 3 54:27 30 0 0

4. Haná Pv 13 9 4 39:33 27 1 1

5. V. Bystřice 13 8 5 36:25 24 0 0

6. Loštice 13 7 6 37:26 21 0 0

7. M. Beroun 13 5 8 36:36 18 0 3

8. V. Týnec 13 5 8 34:27 15 0 0