Jednoznačná partie od začátku až do konce. Roli favorita plnili domácí s výjimkou první čtvrthodiny po celý zbytek utkání. Do vedení se dostali po centru Typnera, který uklidil střelou k tyči Hladký – 1:0. Další dvě trefy přišly v závěru poločasu. Nejprve Mazouch posadil trestný kop na hlavu Světlíka a následně proměnil pokutový kop Gábor – 3:0.

Územní a technická převaha Hané pokračovala i po změně stran. Čtvrtou změnu skóre přinesl únik Hladkého a přesné zakončení Gábora – 4:0. Další šance zůstaly nevyužity a zaokrouhlení přišlo až deset minut před koncem, kdy po sklepnutí Typnera oslavil hattrick Gábor – 5:0. Kanonýr zelenobílých tak své střelecké konto letošní sezony navýšil na 23 branek z patnácti odehraných zápasů!

"Jednoznačný zápas, ve kterém si soupeř za celý zápas nevypracoval ani jednu vyloženou brankovou příležitost. My jsme si po pomalejším začátku s chutí zastříleli a zápas mohl skončit mnohem vyšším brankovým rozdílem," hodnotil kouč Hané Daniel Kolář.

Vítěznou domácí šňůru budou mít možnost jeho svěřenci prodloužit v neděli 10. dubna, kdy od 10.15 hodin hostí další tým z Olomoucka – Hněvotín. Doloplazy hostí ve stejný den od 15.30 hodin tým Smržic. (zv)

Haná Prostějov – Sokol Doloplazy 5:0 (3:0)

Branky: 16. Hladký, 41. Světlík, 45. z pen., 50. a 79. Gábor.

Rozhodčí: Jelínek - Aleš Horák, Mynařík. ŽK: Mazouch – Mádr, Kropáček. Diváků: 35.

Haná Prostějov: Marák – Světlík (69. Jančiar), Trnavský (86. Ohlídal), Čermák, Kumstát (69. Vitásek) – Hladký, Krupička, Mazouch, Jakub Novák – Gábor, Typner (80. Strouhal). Trenér: Daniel Kolář.

Sokol Doloplazy: Jakub Šiška – Mádr, Kropáček, Sladký, Dohnal – Stach (72. Radek Jurčík), Jaroslav Dočkal, Zábranský, Zdařil – Tomáš Šiška, Vláčil. Trenér: Roman Götzel.