Dosavadní jarní bilance obou týmů stavěla do role jasného favorita plejery Prostějova. Blízký soupeř ze Smržic totiž před vzájemným velikonočním duelem nezískal jediný bod a nevstřelil ani gól.

Haná svou roli potvrzovala od prvních minut a do vedení ji poslal Jakub Novák, kterému nabil Gábor- 1:0. Hostující gólman Kintr následně kryl pokus Gábora, aby zanedlouho po dorážce Typnera inkasoval – 2:0.

Obdobný obrázek pokračoval i po změně stran. Domácí zkušený tým kontroloval míč a soupeře příliš do hry nepouštěl. Tříbodovou definitivu stanovil prudkou střelou dvacet minut před koncem Jakub Novák – 3:0. Dílčí radost v podobě premiérové jarní trefy Smržic obstaral hlavou Verner – 3:1. Konečnou podobu výsledku dal Vitásek, jenž využil nezištné přihrávky Gábora – 4:1.

Haná se tak vrátila na vítěznou notu, kterou bude chtít ladit i v sobotu 23. dubna, kdy hostí od 16 hodin tým z Kožušan. Smržice se ve stejný den a hodinu postaví proti Hněvotínu, který na jaře ještě neztratil bod.

Vasil Kušej
Kušej: Vyrovnávat se v soubojích je kravina. Bylo to špatné období, ale otáčí se

Haná Prostějov – TJ Smržice 4:1 (2:0)

Branky: 11. a 70. Jakub Novák, 25. Typner, 90. Vitásek – 72. Verner.

Rozhodčí: Perutka – Horák, Salva. ŽK: Čermák – Žáček, Kalandřík, Luža. Diváků: 85.

Haná Prostějov: Marák - Světlík, Trnavský (88. Ohlídal), Čermák, Kumstát (73. Martin Kolář) – Hladký (23. Vitásek), Krupička, Mazouch, Jakub Novák (88. Jančiar) - Gábor, Typner (88. Kaprál). Trenér: Daniel Kolář.

TJ Smržice: Kintr – Studený (81. Kovář), Augustin, Žáček, Obručník (46. Verner) - Robin Kotlár, Kráčmar, Kalandřík (81. Tomiga), Kratochvíl (46. Luža) - Kaprál, Šnajdr (71. Robin Kotlár ml.). Trenér: Ivo Zbožínek.