V prvním poločase se do více šancí dostávali Hanáci, ale ujala se pouze jedna. Ve 14. minutě zahrával Krupička rohový kop a míč z hlavy Světlíka brnkl o tyč a skončil v brance hostí - 1:0.

Ve druhém poločase působili Hanáci ospalým dojmem a tak hráči Velkého Týnce využili nepozornosti v obraně Hané a Doleželem vyrovnali, když už hráli bez vyloučeného Dosoudila. Po vyrovnávacím gólu se oba soupeři snažili strhnout skóre na svou stranu. Už to vypadalo, že se budou kopat penalty, když tři minuty před koncem vyslal na týneckého brankáře prudkou střelu Cibulec a ten ji pod paží pustil do sítě – 2:1.

V příštím kole zajíždí Hanáci v neděli 20. září dopoledne na hřiště Černovíra.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Vyrovnaný zápas ve kterém jsme si zvláště v prvním poločase vytvořili více šancí než soupeř a zaslouženě po půli vedli. Ve druhém poločase upadla naše hra do podprůměru a když jsme si z ojedinělého protiútoku nechali vstřelit vyrovnávací gól vypadalo to už na remízu. V závěru zápasu naštěstí zaúřadoval Cibulec a brankář hostí, který jeho tvrdou střelu, ale jinak nepříliš nebezpečnou neudržel a tím nám zajistil tři šťastné body"

Haná Prostějov – TJ Sokol Velký Týnec 2:1 (1:0)

Branky: 14. Světlík, 87. Cibulec – 68. Doležel.

Rozhodčí: Šmíd – Kopecký, Petrásek. Diváků: 52. ŽK: Kumstát, Cibulec, Čermák – Pospíšil, Dosoudil. ČK: 63. Dosoudil (V. Týnec).

Haná Prostějov: Marák – Světlík, Trnavský (46. Macourek), Čermák, Kumstát (77. Strouhal) – Jakub Novák, Krupička, Martin Kolář (83. Jančiar), Typner – Cibulec, Danis. Trenér: Daniel Kolář.

Sokol Velký Týnec: Konečný – Coufal, Pecha, Kovařík, Dosoudil – Ehrenberger, Magna, Šíma (65. Guba), Glier - Pospíšil, Doležel. Trenér: Ivo Hlaváček.

Výsledkový servis I. B třída, skupina B:

6. kolo: Hněvotín – Loštice 1:4 (45. Juřen – 18. a 45. Mikeš, 39. Krejčí, 41. Morávek), Slatinice – Smržice 3:3 pen. 5:4 (18. Doležel, 57. Šemro, 59. Vychodil – 32. a 79. Verner, 52. Studený), V. Bystřice – Kožušany 3:1 (2., 19. a 23. Lošťák – 60. Soušek), Šternberk B – Doloplazy 1:2 (83. Gábor – 36. z pen. Zábranský, 63. Vláčil), Jesenec – Zvole 3:2 (26., 35. a 56. Liška – 6. Ospálek, 18. Nejedlý), Mor. Beroun – Černovír 3:1 (38. Mužátko, 47. Baláž, 88. z pen. Lacman – 64. Drábek), Haná Prostějov – V. Týnec 2:1 (14. Světlík, 87. Cibulec – 68. Doležel).