Hosté ze Slatinic měli sice opticky více ze hry, ale Hanáci spustili v první půli střelecký koncert. Předzvěstí byla Typnerem nastřelená tyčka. Z další šance se už ale domácí útočník nemýlil a po pasu Mazoucha využil zaváhání stopera – 1:0.

Aktivní Slatiničtí se snažili vyrovnat, ale své šance nevyužili. Naopak inkasovali podruhé, po spolupráci dvojice Gábor, Typner – 2:0. Zanedlouho se prosadil Gábor a hosté byli na ručník – 3:0. Ještě hůře jim bylo, když po faulu na Gábora proměnil penaltu sám sražený hráč – 4:0. Na pětiprstou rukavici upravil v závěru půle Typner a slavil tak hattrick. "Z naší strany výborný první poločas, když nám stoprocentně vyšel záměr nechat soupeře hrát s míčem a být nebezpeční z protiútoků," komentoval domácí trenér Daniel Kolář.

Slatinice se dočkaly hned zkraje druhé půle, kdy skóroval Ryšavý – 5:1. Další šance zlikvidoval brankář Marák a hosté korigovali až v závěru. Z penalty se nemýlil Svozil a hlavička Šemra stanovila konečný výsledek – 5:3. "Druhý poločas se nesl v územní převaze hostů a také se jim podařilo několikrát skórovat, nicméně jsme ho bezpečně dovedli do vítězného konce. Velká gratulace a dík patří všem hráčům," uzavřel hodnocení trenér Kolář.

Haná se tak vedoucím Slatinicím přiblížila na rozdíl dvou bodů. V dalším kole hrají Prostějovští opět na domácím hřišti. V sobotu 2. dubna hostí od 15.30 hodin Doloplazy z Olomoucka. Slatiničtí vyběhnou ve stejný den a čas v nedalekých Smržicích.

close Prostějovská Haná skolila na umělce lídra ze Slatinic. 27. 3. 2022 info Zdroj: Oldřich Lošťák zoom_in Prostějovská Haná skolila na umělce lídra ze Slatinic. 27. 3. 2022

Haná Prostějov - SK Slatinice 5:3 (5:0)

Branky: 9., 26. a 45. Typner, 33. a 36. z pen. Gábor – 49. Ryšavý, 87. z pen. Svozil, 88. Šemro.

Rozhodčí: Trávníček - Foral, Milek. ŽK: Čermák, Mazouch, Marák - Ryšavý, Škobrtal, Doležel. Diváků: 100.

Haná Prostějov: Marák - Hladký, Trnavský, Čermák, Martin Kolář (83. Vitásek) – Jančiar (75. Zatloukal), Mazouch, Krupička, Jakub Novák - Gábor, Typner (92. Kaprál). Trenér: Daniel Kolář.

Slatinice: Kubíček – Svozil, Ryšavý, Vychodil, Škobrtal (46. Kryl) – Kostorek, Šemro, Valsa (46. Muchka), Pluháček (58. Garzina) – Doležel, Dostál. Trenér: Pavel Kalvoda.