Domácí Granitol sehrál s Hanáky vyrovnaný zápas, ale z úvodního tlaku a série střel vyšel vítězně hostující gólman Marák.

Prostějovští se dočkali po čtvrt hodině, kdy byl na polovině domácích faulován Jakub Novák a nařízený trestný kop Danis krásně přes zeď zatočil za záda gólmana Venery - 0:1.

Radost z vedení však hostům dlouho nevydržela. Berounští využili přečíslení na jehož konci přesně zakončil Mužátko – 1:1.

Vyrovnání domácí tým nakoplo a po zkráceném rohovém kopu otočili zásluhou Lacmana na – 2:1. Poločasový stav však stanovili hosté. Po šedesátimetrovém sprintu Hladkého přetavil jeho přesný pas z křídla v gól nekompromisně Cibulec – 2:2.

Rušný druhý poločas přinesl celou řadu šancí, ale oba brankáři byli vždy na svých postech připraveni.

Rozhodnutí padlo dvacet minut před koncem. To se odražený míč ocitl ve vápně před volným Světlíkem a ten prudkou střelou uzavřel skóre zápasu na 2:3 pro Hanáky.

"Velice těžký zápas, v němž nás podržel gólman Marák," komentoval hostující lodivod Daniel Kolář a pokračoval: "Soupeř byl hodně nebezpečný v útočné šestnáctce a jeho jednoduchá, přímočará hra nám zejména v prvním poločase dělala problémy. Naštěstí jsme ho v druhém poločase už do nějakých větších akcí nepouštěli. Myslím si, že naše výhra je zasloužená, protože naše hra směrem dopředu byla tentokrát velice slušná podařilo se nám vstřelit tři pěkné góly."

Haná bude chtít potvrdit dobrou formu v sobotu 5. září, kdy na domácím trávníku hostí od 16 hodin tým Hněvotína. (zv)

TJ Granitol Moravský Beroun – Haná Prostějov 2:3 (2:2)

Branky: 18. Mužátko, 26. Lacman – 15. Danis, 45.Cibulec, 70. Světlík.

Rozhodčí: Hrbáček – Molík, Doležel. ŽK: Kraus, Baláž, Kašpar – Čermák, Krupička. Diváků: 121.

Moravský Beroun: Venera – Kraus (79. Novák), Pohanka, Zálešák, Hlaváč (60. Horák) – Baláž (75. Doričák), Mužátko, Hrdlička, Vranešic (46. Kašpar) – Lacman, Malinovský. Trenér: Josef Varga.

Haná Prostějov: Marák – Světlík, Trnavský, Čermák, Martin Kolář – Jakub Novák (65. Zatloukal), Vašut, Krupička, Hladký (90. Jiří Novák) – Danis, Cibulec (88. Jančiar). Trenér: Daniel Kolář.

Autoři: Oldřich Lošťák, Zdeněk Vysloužil