Oboustranně útočný fotbal bavil. Šance se střídaly před oběma brankami a po deseti minutách šli hosté do vedení zásluhou Hrudníka – 0:1. Radost Týneckým nevydržela dlouho. Po individuální akci Gábora srovnal bleskurychle Typner – 1:1. Za pár minut pak Gábor prokličkoval mezi strnulými obránci a poslal svůj tým do vedení – 2:1. Další trefu zařídil Typner, jenž nabil Zatloukalovi – 3:1. Skvělý první poločas završila akce po ose Mazouch – Zatloukal a skórující Typner – 4:1. "Důležité bylo, že se nám podařilo rychle zareagovat na inkasovaný gól. Soupeř předváděl kvalitní hru a v některých pasážích byl i lepší," komentoval domácí trenér Daniel Kolář.

Kvalitní představení pokračovali i po změně stran. Hosté vykřesali naději po dorážce Pospíšila – 4:2. Gólová radost však opět rychle vyprchala, protože se za pár vteřin po rozehrávce trefil Gábor – 5:2. Týnečtí bojovali až do konce, nastřelili několik tyčí a gólmana Maráka, ale s výsledkem už nepohnuli. "Těžký zápas se silným soupeřem. Díky naší kvalitě v útoku se nám podařilo vstřelit pět pěkných gólů, ale jinak se jednalo o vyrovnaný zápas, kdy v některých pasážích hry byli naopak hosté lepší," okomentoval trenér Kolář.

Haná bude hájit průběžné první místo v neděli 17. října na půdě předposledních Haňovic. Velký Týnec hostí ve stejný den Smržice. Oba zápasy mají výkop ve 14.30 hodin.

Haná Prostějov – Sokol Velký Týnec 5:2 (4:1)

Branky: 10. a 39. Typner, 13. a 53. Gábor, 19. Zatloukal – 10. Hrudník, 52. Pospíšil.

Rozhodčí: Winkler - Dömisch, Kubalák. ŽK: Mazouch, Zatloukal - Janák, Pospíšil, Doležel. Diváků: 101.

Haná Prostějov: Marák - Světlík, Macourek (83. Ohlídal), Martin Kolář (14. Jančiar), Trnavský - Hladký, Krupička, Mazouch, Typner - Gábor, Zatloukal (80. Jiří Novák). Trenér: Daniel Kolář.

Sokol Velký Týnec: Janák - Podivínský (54. Michal Kovařík), Grofek, Pavel Kovařík, Glier (54. Drábek) - Guba, Magna, Hrudník, Ehrenberger - Pospíšil, Doležel. Trenér: Ivo Hlaváček.

Autor: Robert Bureš