"Dnešní zápas se nám nevydařil. Snažili jsme se, bojovali, ale dnes nám to nelepilo," konstatoval po utkání trenér Hané Daniel Kolář.

První poločas skončil bez branek, protože neměli střelci obou týmů seřízená mířidla. Domácí gólman Šibal zneškodnil šanci Gábora, střela Mazoucha šla nad. Za domácí hlavičkoval nebezpečně Korhoň, ale také mimo tři tyče. Gáborův únik a zakončení pak vykopl domácí obránce z brankové čáry.

Haňovičtí se dočkali odměny za svou snahu po hodině hry, kdy další hlavičkový pokus Korhoně ocitl v síti – 1:0. Hosté vykřesali naději deset minut před koncem, když Jiří Novák vystihl špatnou rozehrávku a naservíroval míč Gáborovi – 1:1. Domácí však dokázali bleskurychle odpovědět, Korhoň střelou k tyči poslal svůj tým do vedení – 2:1. Zoufalý závěrečný tlak hostům vyrovnání nepřinesl, když se v loženkách neprosadili Typner ani Gábor.

"Balóny se k nám dnes neodrážely a vyložené šance, které jsme si vypracovali hlavně ke konci zápasu se nám bohužel taky proměnit nepodařily. Za předvedenou snahu a bojovnost si dnes asi domácí vyhrát zasloužili," zhodnotil Daniel Kolář.

Náskok Hané v čele tabulky se smrskl na jediný bod před dotírajícími Slatinicemi. Právě s tímto soupeřem poměří Prostějovští síly v následujícím kole. V sobotu 23. října od 14.30 hodin na stadionu Za Místním nádražím. Haňovice se ve stejný a den čas představí v nedalekých Smržicích.

SK Haňovice - Haná Prostějov 2:1 (0:0)

Branky: 63. a 81. Korhoň - 80. Gábor.

Rozhodčí: Straka - Kreif, Valouch. ŽK: Krupička (Haná). Diváků: 132.

Haňovice: Šibal – Dostál, Uvízl, T. Přikryl, Přidal – Kučera (46. Navrátil), Šana, Hlavinka, Otava (78. V. Mrtýnek) – Korhoň, Divjak. Trenér: František Přikryl.

Haná Prostějov: Marák – Jančiar (82. Ohlídal), Macourek, Kumstát, Trnavský (57. Jiří Novák) - Světlík, Mazouch, Krupička,Typner – Gábor, Zatloukal. Trenér: Daniel Kolář.

Autor: Robert Bureš