"Rád bych řekl, že je to kvalitní zimní přípravou, ale ono tomu tak není," usmíval se kouč Hané Daniel Kolář a pokračoval: "Je to posílením mužstva a kluci dostali zase chuť, když viděli, že není nic ztracené."

Souboj s Želatovicemi vyšel zelenobílým nad očekávání. Mladého soupeře rozebrala Haná díky chytrosti a produktivitě. "V mezihře byli hosté na pohled lepší, byli více na míči. My jsme ale byli důraznější a produktivnější ve velkém čtverci. Hráči podali vynikající výkon," pochvaloval si Daniel Kolář.

Střelecky se zaskvěl především Patrik Gábor, navrátilec z Kralic, jenž se radoval z hattricku. Zvláště jeho spolupráce se Zatloukalem byla smrtící pro naivně hrající defenzivu hostů.

Hanáci tak vytěžili včetně podzimu z posledních čtyř utkání dvanáct bodů a z beznadějně poslední pozice už pokukují po klidnějším středu. "Ona ta pozice vypadala neřešitelně, ale je to o pár výhrách. Nám se podařily a jsme zpátky ve hře," uzavřel trenér Kolář.

V dalším kole zajíždějí borci Hané k regionálnímu derby do Otaslavic. Utkání se hraje v sobotu 13. dubna od 15.30 hodin.

Haná Prostějov – FC Želatovice B 6:1 (3:0)

Branky: 17., 22. a 87. Gábor, 41. Zatloukal, 67. Čermák, 70. D. Holomek – 54. Král.

Rozhodčí: Hruboš – Lasovský, Spurný. ŽK: 56. Krupička, 58. Čermák, 83. Trnavský – 70. Král. Diváků: 19.

Haná Prostějov: Marák – Jančiar (70. Martinák), Trnavský, Čermák, M. Kolář – Hladký, Makowski, Krupička, D. Holomek (77. J. Novák) – Zatloukal, Gábor. Trenér: Daniel Kolář.

Želatovice: Dostál – Stavěl, Bernhauer, Koplík, K. Tomek – Š. Tomek, Klimek, Čtvrtníček, Jemelka (72. Petráš) – Král (75. Vlček), Němec (62. Zlámal). Trenér: Vlastimil Němec. (zv)